Konferencja „Bezpieczny stadion”. OSiR i SKS WIGRY docenione przez PZPN


sam_0623-kopia

Blisko 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez sportowych wzięło udział w XVI Konferencji Polskiego Związku Piłki Nożnej „Bezpieczny stadion”, która odbyła się 25 października 2016 roku w Targach Kielce.

W spotkaniu, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo na meczach piłkarskich organizowanych przez PZPN (ekstraklasa oraz I i II liga), wzięli udział Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Witold Smoleński i Andrzej Łukowski, przedstawiciele SKS WIGRY Suwałki.

W ramach konferencji odbyła się również Gala Fair Play, podczas której wręczono nagrody i podziękowania za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, wzorową organizację imprez oraz współpracę z kibicami. Warto podkreślić, iż w gronie nagrodzonych organizatorów znalazły się SKS WIGRY Suwałki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, czyli podmioty odpowiadające za organizację meczów I ligi w naszym mieście.

Wysokie oceny uzyskane przez ww. podmioty w raportach delegatów PZPN sprawiły, iż suwalskie WIGRY i OSiR zostały nagrodzone w następujących kategoriach:a)

a) Stewarding – Wigry Suwałki (5 miejsce)

b) Klasyfikacja FAIR PLAY – Wigry Suwałki (2 miejsce)

c) Spiker zawodów – Andrzej Łukowski/Wigry Suwałki (2 miejsce)

d) Kierownik ds. bezpieczeństwa – Witold Smoleński/Wigry Suwałki (7 miejsce)

e)  Organizacja meczów – Wigry Suwałki (3 miejsce)

Ponadto Polski Związek Piłki Nożnej oraz Komenda Główna Policji przyznały Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach wyróżnienie za wzorową współpracę Policji z organizatorami meczów I ligi w Suwałkach.

Lista wszystkich wyróżnionych podmiotów i osób znajduje się TUTAJ.

 

 

29 października 2016 13:27