Kręć kilometry dla swojego Miasta w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Już we wrześniu rusza 1. edycja rywalizacji pn. „Rowerowa Stolica Polski”. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek wybiorą miasto, dla którego będą kręcić kilometry. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, by wspólnie ze znajomymi i rodziną walczyć o miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Impreza potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i korzystania z przygotowanych funkcjonalności. Dzieci, seniorzy, całe rodziny mogą przez wakacje przygotowywać się do rowerowej rywalizacji, by przez cały wrzesień wsiadając na rower i włączając aplikację zdobywać punkty dla swojego miasta. Zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych!

Pobierz aplikację już dzisiaj!

Zasady zabawy są proste. Pobieramy aplikację mobilną, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry i korzystamy z przygotowanych opcji. Śledzimy rankingi, tworzymy grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywujemy się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji możemy śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy,  a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych.

Podejmowanie wyzwań wciąga, a w aplikacji daje również wymierne korzyści. Za ich realizację użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji. Ponadto, w aplikacji postawisz sobie swoje własne cele, a za ich realizację otrzymasz odznaczenia, którymi pochwalisz się znajomym. Co więcej, pod ręką aktualna prognoza pogody – dzięki niej może się okazać, że dzisiaj jest idealna pora na rower.

Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

Rywalizacja jest organizowana przez Bydgoszcz, rusza po raz pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Dodatkowe nagrody dla mieszkańców Suwałk

Dodatkowo Miasto Suwałki zdecydowało się zorganizować dodatkową rywalizację wśród mieszkańców Suwałk. Spośród osób, które zadeklarują „kręcenie kilometrów” dla miasta Suwałki zostaną nagrodzone osoby z największą liczbą przejechanych kilometrów. Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach, a szczegóły zostaną przedstawione pod koniec sierpnia. Oficjalne podsumowanie wydarzenia odbędzie się 22 września w parku Konstytucji 3 Maja podczas finału Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

Zachęcamy więc już teraz do ściągnięcia aplikacji „Rowerowa Stolica Polski” i kręcenia kilometrów dla Suwałk. Namawiajcie również znajomych z innych części Polski, a nawet świata do zbierania kilometrów dla Suwałk, nie ma ograniczeń terytorialnych i administracyjnych.

13 sierpnia 2019 13:16