Kwarantanna narodowa w sporcie


grafika: CORONAVIRUS

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w całym kraju od 28 grudnia zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia w poszczególnych dziedzinach życia. Niestety część z tych ograniczeń dotyczy również sportu. Od najbliższego poniedziałku do 17 stycznia zostają zamknięte takie obiekty sportowe jak Aquaparki, baseny, siłownie czy też kluby fitness.

Harmonogram działalności obiektów w okresie świąt

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym zmianie ulegnie harmonogram działalności obiektów. W Wigilię  24 grudnia oraz w czasie Świąt (25 i 26 grudnia) będą zamknięte wszystkie obiekty. Natomiast w niedzielę zostanie udostępniona ścianka wspinaczkowa w godz. 13:00 – 21:00.

Zawieszona działalność Aquaparku, pływalni oraz siłowni

W przypadku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zostaje zawieszona działalność Aquaparku (dotyczy strefy rekreacyjnej oraz sportowej). Decyzja o ewentualnym zawieszeniu działalności w pozostałych punktach usługowych znajdujących się w kompleksie sportowym przy ul. Papieża Jana Pawła II 7 należy do wyłącznej kompetencji najemców.

Od poniedziałku dla osób indywidualnych zostaje zamknięta również  siłownia, ścianka wspinaczkowa oraz hale sportowe.

Co z karnetami?

Wszyscy klienci korzystający z oferty OSiR na podstawie wykupionych karnetów, będą mogli z nich skorzystać po wznowieniu działalności obiektów. Tak jak w przypadku wcześniejszego zamknięcia Aquaparku, pływalni i siłowni tak i teraz zakupione karnety będą honorowane przez czas, który będzie równy okresowi zamknięcia obiektów.

Imprezy sportowe oraz sekcje sportowe

W obliczu wprowadzonych ograniczeń  została podjęta decyzja o odwołaniu dwóch kolejek amatorskiej ligi piłki nożnej RESO Suwałki Football League, które miały odbyć się 8 oraz 15 stycznia.

22 grudnia 2020 12:25