Lademann dwukrotnym mistrzem Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów


Dzisiaj (11 sierpnia) na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody Strongman pn. Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów. Dopisali zarówno kibice, których ponad pół tysiąca obserwowało zmagania siłaczy, jak i pogoda. Część osób przyszła na zawody, żeby ponownie zobaczyć na żywo sędziego głównego zawodów – Mariusza Pudzianowskiego, najbardziej utytułowanego polskiego siłacza na świecie.

W zmaganiach wystartowało sześciu zawodników, którzy zmierzyli się w kilku ekstremalnych, siłowych konkurencjach (spacer farmera, wyciskanie belki, przenoszenie 3 elementów o masie od 110 do 130 kg, przenoszenie tarczy o masie 170 kg, martwy ciąg oraz załadunek kul na podest).

Podczas dzisiejszych zmagań bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Lademann z Rozewia, który zdobył 28,5 punktów. Tym samym obronił on tytuł wywalczony przed rokiem. Na drugim miejscu z wynikiem 27 punktów uplasował się Mariusz Dorawa, różnicą jednego punktu na trzecim miejscu znalazł się Jakub Szczechowski. Dariusz Wejer zakończył rywalizację na czwartym miejscu (15,5 punktów), natomiast piąty był Michał Węglicki (12,5 pkt.). Stawkę zamknął Mariusz Pachut, który uzyskał 6 punktów.

W zmaganiach dla publiczności – dwóch przygotowanych konkurencjach – trzymaniu kettelballa, pompkach oraz trzymaniu młota pneumatycznego udział wzięło kilkanaście osób. W pierwszej konkurencji zwyciężył Mateusz Andrulewicz z wynikiem 52 sekund,  zaś w drugiej konkurencji triumf odniósł Radosław Walukiewicz, który w czasie 60 sekund wykonał 78 pompek. Fundatorem nagród w tych konkurencjach była Hurtownia Elektryczna Elektromil. W trzeciej konkurencji, w której nagrodę ufundowała firma Majster zwyciężył Łukasz Olejniczak z wynikiem 59,72 sekund.

 Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zaś sponsorem strategicznym firma Majster. Strefę zabaw dla dzieci oraz słodką niespodziankę ufundowała Hurtownia Elektryczna Elektromil.

Wyniki Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów:

  1. Tomasz Lademann (Rozewie) – 28,5 pkt.
  2. Mariusz Dorawa (Zblewo) – 27 pkt.
  3. Jakub Szczechowski (Lubin)– 26 pkt.
  4. Dariusz Wejer (Borzytuchom) – 15,5 pkt.
  5. Michał Węglicki (Mława) – 14 pkt.
  6. Mariusz Pachut (Wilczkowice) – 6 pkt.

 Zapraszamy do galerii zdjęć na fb: TUTAJ 

11 sierpnia 2019 20:42