Licealiada Województwa Podlaskiego w Pływaniu

W minioną środę suwalski Aquapark był gospodarzem Licealiady Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Publiczności zgromadzonej na trybunach basenu sportowego obiektu zaprezentowało się niemal 220 zawodników – w tym m.in. z Białegostoku, Augustowa, Hajnówki i Sokółki.

Uczestnicy Licealiady rywalizowali w łącznie 11 konkurencjach z podziałem na płeć:

• 50m stylem dowolnym;
  • 50m stylem klasycznym;
  • 50m stylem grzbietowym;
  • 50m stylem motylkowym;
  • Sztafety 6 x 50m stylem dowolnym

W klasyfikacji pucharowej Mężczyzn OPEN największą ilość punktów (96,00) zdobyli przedstawiciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 2 w Białymstoku. Tuż za nimi z dorobkiem 93,00 punktów uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Podium zamknęli pływacy uczęszczający na co dzień do Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, którzy w całych zawodach zgromadzili łącznie 74,00 punkty.

Z kolei w klasyfikacji pucharowej Kobiet OPEN triumfowały zawodniczki II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku (74,00 punkty). Na drugim miejscu zostały sklasyfikowane reprezentantki II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach, na trzecim zaś II Liceum Ogólnokształcące z DNJB w Hajnówce.