Łukasz Kubot kibicem i gościem specjalnym Recman Cup!


Ostatni weekend sierpnia zapowiada się niezwykle ekscytująco dla fanów tenisa! Już 26 i 27 sierpnia na suwalskich kortach OSiR zostaną rozegrane mecze najbardziej prestiżowego, amatorskiego turnieju tenisowego w Polsce północno-wschodniej – Recman Cup. O puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe zawalczą pasjonaci tenisa z całej Polski. W siódmej edycji turnieju jako kibic i gość specjalny weźmie udział dwukrotny triumfator Wielkiego Szlema i ambasador marki odzieżowej Recman – Łukasz Kubot.

Szczęśliwa siódemka, czyli tenis wraca na Suwalszczyznę

Turniej tenisa ziemnego Recman Cup z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a format imprezy sprawia, że jest to jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w regionie. Zostało ono objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk oraz Polskiego Związku Tenisowego.

Jego siódma edycja odbędzie się 26-27 sierpnia na kortach tenisowych OSiR przy ulicy Wojska Polskiego 17 w Suwałkach. Mecze zostaną rozegrane w trzech kategoriach: turniej singlowy Mężczyźni Open, turniej Mikst oraz Turniej Pocieszenia. Organizatorem Recman Cup jest Oficjalny Sponsor Reprezentacji Polski Mężczyzn w tenisie ziemnym – pochodząca z Suwałk firma Recman, oferująca ponadczasową odzież i akcesoria dla mężczyzn.

Goście specjalni i specjalne strefy – co czeka kibiców?

Choć największą atrakcją imprezy będą oczywiście mecze rozgrywane na głównym obiekcie, ich widzowie mogą liczyć na wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących. Wokół kortu znajdą m.in. strefy relaksu i masażu z bezpłatnymi konsultacjami, ekspozycje partnerów, na których czekać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, a także animacje dla najmłodszych kibiców Recman Cup.

Gościem specjalnym turnieju będzie Łukasz Kubot – najwyżej klasyfikowany polski tenisista w rankingu deblowym ATP, triumfator Australian Open 2014 oraz Wimbledonu 2017 w grze podwójnej.

Markę Recman znam od 2011 roku, 5 lat później zacząłem z nią ścisłą współpracę jako ambasador, nie może mnie więc zabraknąć na Recman Cup – mówi Łukasz Kubot. – Z chęcią ponownie odwiedzam Suwałki, również dlatego, że tu znajduje się główna siedziba Recman. Cenię jakość marki, podejście do prowadzenia rodzinnej firmy, ale też jej działania promujące tenisa ziemnego wśród osób, które nie zajmują się tym sportem zawodowo.

Akademia Tenisa Recman, czyli najmłodsze pokolenie tenisistów

Suwałki gościły już Łukasza Kubota w czerwcu 2023 – podczas inauguracji Akademii Recman, promującej tenisa wśród najmłodszych graczy mieszkających na Suwalszczyźnie. To projekt całoroczny, w którym uczestniczy 36 dzieci w wieku 7-18 lat. Dwa razy w tygodniu spotykają się one na treningach z profesjonalnymi szkoleniowcami. Marka Recman zadbała o wyposażenie uczestników i uczestniczek w odzież, sprzęt sportowy oraz wspiera Akademię finansowo. Być może już niedługo zobaczymy któreś z nich w kolejnych edycjach Recman Cup? Czas pokaże!

 

25 sierpnia 2023 15:41