Łukasz Kubot z wizytą na kortach trawiastych!


Inauguracja Akademii Tenisa RECMAN to już historia, lecz przyszłość leży w rękach młodych tenisistów, którzy wraz z Dniem Dziecka rozpoczęli pierwszy trening w ramach całorocznego szkolenia. Gościem specjalnym wydarzenia był Łukasz Kubot – triumfator Australian Open 2014 i Wimbledonu 2017 w grze podwójnej, wzór do naśladowania dla młodych tenisistów.

To innowacyjny, całoroczny projekt, którego ideą jest zachęcenie młodych osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa na Suwalszczyźnie. Zajęcia prowadzone będą dla dzieci już od 7 roku życia w 3 grupach wiekowych: 7-8 lat i 9-10 lat; 11-13 lat, 14-15 lat oraz 16+. Treningi odbywać się będą 2 razy w tygodniu, a czas trwania jednej sesji treningowej wynosi 90 minut.

Kadrę stanowią doświadczeni, wykwalifikowani instruktorzy tenisa. To zespół szkoleniowców, dla których tenis to nie tylko praca, ale także życiowa pasja.

Fundatorem projektu jest Recman – marka mody męskiej, mająca swoją siedzibę oraz zakład produkcyjny w Suwałkach. Recman od wielu lat związany jest z polskim tenisem. Od 2011 roku jest Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski Mężczyzn w Tenisie, ubierając tym samym najlepszych polskich zawodników.

Sport to zdrowie! Łącząc przesłanie tej idei z miłością do tenisa, chcemy zachęcić najmłodszych do aktywności fizycznej i zarazić ich pasją do tej dyscypliny! Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej „Sportowe Miasto” zdecydowaliśmy się stworzyć Akademię Tenisa Recman w Suwałkach. Wierzymy, że dzięki takim działaniom młodzi Suwalczanie będą mogli rozwijać swoją pasję, a być może dla części z nich tenis stanie się przygodą życia, a my będziemy cieszyć się z kolejnych sukcesów polskich sportowców – powiedział Roman Tulwin, założyciel marki i Prezes Zarządu Recman Sp. z o.o.

2 czerwca 2023 14:36