Maciej Suchwałko z medalem Mistrzostw Polski!


W minionym tygodniu (11-16 października) w Wałczu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn do lat 23 w boksie. W wydarzeniu nie zabrakło zawodników sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Nasze miasto reprezentowała Julia Łapińska, Paweł Naruszewicz i Maciej Suchwałko.

Julia Łapińska w walce ćwierćfinałowej uległa na punkty bardziej doświadczonej reprezentantce kraju. Paweł Naruszewicz odniósł jedno zwycięstwo z zawodnikiem z Dąbrowy Chełmińskiej, lecz w drugim pojedynku uległ stosunkiem 4:1 zawodnikowi z Kalisza – wicemistrzowi Europy w formule K-1.

Maciek Suchwałko wywalczył pierwszy, historyczny medal w kategorii męskiej tej grupy wiekowej dla sekcji OSiRu! Suchwałko w walce ćwierćfinałowej pokonał 5:0 zawodnika z Konina, zaś w półfinale skrzyżował rękawice z niezaprzeczalnie najlepszym zawodnikiem w kraju w wadze ciężkiej – Mateuszem Bereźnickim ze Szczecina. Aktualny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy na co dzień trenuje w Wielkiej Brytanii. Bereźnicki to etatowy kadrowicz,  który pod koniec października będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata.

Warto uzupełnić, iż wcześniej medale do lat 23 zdobywała tylko Martyna Letkiewicz.

Julia Łapińska i Maciej Suchwałko są studentami Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach. Zawodnicy w minionych zawodach łącznie wywalczyli 28 punktów w rywalizacji Ministerstwa Sportu.

 

18 października 2021 14:17