MAJSTER FESTIWAL SIŁY 2017. SPRAWDZIAN DLA SILNYCH I WYTRZYMAŁYCH!


Z obchodami „Dni Suwałk” i odbywającym się od kilku lat Jarmarkiem Kamedulskim, związane są zawody siłaczy organizowane przez suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacji nieprzerwanie od 2007 r. Widowiskowa rywalizacja w takich konkurencjach jak: spacer farmera, uścisk herkulesa, przetaczanie opony czy też przeciągnie ciężarowego samochodu, gdzie oprócz ponadprzeciętnej siły liczy się także technika i ogólna sprawność, co roku przyciąga nad Zalew Arkadia liczne grono pasjonatów sportów siłowych.

Po 10 edycjach zawodów, w których brali udział także zawodnicy z zagranicy, zmianie ulegnie formuła. Oprócz rywalizacji strongmenów, którzy będą walczyć o miano „Siłacza Suwalszczyzny”, odbędzie się także rywalizacja w trójboju siłowym gdzie będzie liczyć się przede wszystkim wytrzymałość. Zawodnicy zmierzą się w ćwiczeniach, które z pozoru wydają się proste tj. brzuszki, podciąganie na drążku, pompki na poręczach. Finałowa trójka stanie do rywalizacji w tzw. „pompkach olimpijskich” zwanych również „kapitańskimi” gdzie zawodnicy zaczynają kolejno od 1 pompki i skończą w momencie… w którym skończy się ich wytrzymałość.

Zmiana formuły zawodów i wprowadzenie konkurencji wytrzymałościowych ma związek z coraz bardziej popularną kalisteniką, czyli aktywnością fizyczną polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała.

Sędzią głównym zawodów będzie Grzegorz Skowroński – zwycięzca prestiżowych zawodów Arnold Strongman Classic (Columbus 2016).

Podobnie jak przed rokiem partnerem strategicznym wydarzenia FESTIWAL SIŁY 2017 jest marka MAJSTER (sklep stacjonarny ul. Bydgoska 27, sklep internetowy www.majsteronline.pl) – regionalny dostawca narzędzi – lider na rynku północno-wschodniej części Polski, oferujący najwyższej jakości narzędzia, fachowe doradztwo oraz konkurencyjne ceny.

W przerwie zawodów swoich sił będą mogli spróbować kibice, dla których Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach wspólnie z marką MAJSTER przygotowali specjalne upominki.

Zapisy do konkurencji Siłacz Suwalszczyzny i trójboju siłowego oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 509 489 373 lub 87 566 32 81.

Liczba miejsc w ww. konkurencjach jest ograniczona.

 

28 lipca 2017 12:15