Malow Festiwal Badmintona – turniej z międzynarodową obsadą!


Malow Festiwal Badmintona oficjalnie zakończony! Za nami 3 dni pięknej, sportowej rywalizacji połączonej z emocjami i sercem zostawionym przez każdego zawodnika na boisku. Podsumowując, w turnieju udział wzięło łącznie ponad 400 uczestników reprezentujących 21 krajów. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a kibice przybyli do hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena” oraz śledzący transmisję na żywo nie mogli narzekać na nudę!

HSW „Suwałki Arena” była miejscem rozgrywania Polish U-17 International. Był to turniej zaliczany do europejskiej listy rankingowej. Sportowych emocji nie zabrakło również w murach hali sportowej OSiR, w której zawodnicy toczyli rywalizację w ramach  Young Days. Zaprezentowali się tam młodsi zawodnicy – odpowiednio do lat 15, 13, 11 oraz 9.

„Cieszy nas tak liczna obsada naszego turnieju” – skomentował dyrektor turnieju Jerzy Dołhan. „Mamy zawodników z 21 krajów, a patrząc na obecne rankingi zawodników w turnieju można wywnioskować, że nasz turniej jest bardzo prestiżowy. W większości gier w turnieju Polish U17 International są zawodnicy sklasyfikowani w pierwszej 10-tce Europy” – dodaje.

Na ceremonii otwarcia obecny był Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, który powitał przybyłych zawodników i zaprosił kibiców do wspólnego przeżywania sportowych emocji:

„Bardzo się cieszę, że Suwałki kolejny raz są miejscem organizowania dużego sportowego wydarzenia. W zeszłym roku organizowaliśmy Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce seniorów, dziś inaugurujemy międzynarodowy turniej badmintona. Dzisiejszy turniej to pokaz naszych możliwości, mamy klub z piękną tradycją, wspaniałe obiekty i cieszymy się niezmiernie, że możemy dzięki temu być organizatorem turnieju o międzynarodowej randze. Słowa uznania organizatorom za wkład pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Zawodnikom życzę powodzenia, a wszystkich mieszkańców Suwałk zapraszam do kibicowania” – powiedział Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Turniej współfinansowany był ze środków finansowych: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miasta Suwałki.

Honorowym Patronatem turniej objęli: Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego, Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałki.

Zwycięzcy:

MS U17 Fedir Titurin 🇺🇦
WS U17 Anastasiia Alymova 🇺🇦
MD U17 Mikołaj Morawski/Krzysztof Podkowiński 🇵🇱
WD U17 Raiia Almalalha/Anastasiia Alymova 🇺🇦
MX U17 Krzysztof Podkowiński/Maja Janko 🇵🇱

Zdjęcia: Pogodne Suwałki

20 marca 2023 13:42