Mazurek Dąbrowskiego w Rumunii. Suwalczanie Mistrzami Europy!


 

P1030959

 

Kolejny sukces odnieśli zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Reprezentacja Polski, w której wystąpili suwalczanie Zofia Zdancewicz i Bartłomiej Bilewicz, w rozgrywanych w dniach 9-16 sierpnia 2015 r. w rumuńskiej miejscowości Salonta Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających Juniorów zdobyła tytuł Mistrzów Europy na lata 2015-2016 w klasie F1B.

Podopieczni Stanisława Skibickiego w Rumunii rywalizowali przy bardzo wysokiej temperaturze powietrza przekraczającej 45 st. C. Pomimo tego, zawodnikom udało się osiągnąć świetny wynik punktowy, wyższy o ponad 200 punktów od reprezentacji Niemiec, która zdobyła II miejsce i o 300 punktów od reprezentacji Estonii, sklasyfikowanej na III miejscu.

W Mistrzostwa Europy łącznie startowało 11 reprezentacji narodowych.

Warto przypomnieć, że był to drugi w tym roku start suwalskich modelarzy w Rumunii. W zawodach zaliczanych do Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających, które na początku maja odbyły się także w m. Salonta, Bartłomiej Bilewicz zajął I a Zofia Zdancewicz II miejsce.

FILM – Mazurek Dąbrowskiego w Rumunii

19 sierpnia 2015 00:16