Miasto Suwałki nagrodzone na gali „Złote Kolce”!


Złote Kolce to najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce, wręczana od 1970 roku. Podczas Gali Orlen Złote Kolce 2022, która odbyła się w miniony piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Polski Związek Lekkiej Atletyki nagrodził czołowych polskich lekkoatletów oraz podziękował miastom, które są aktywnymi organizatorami najważniejszych imprez w kraju.

Nagrodę Miasta Partnerskiego PZLA w imieniu samorządu odebrał Waldemar Borysewicz, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. To wyróżnienie w szczególności za organizację 98. PZLA Mistrzostw Polski. W czerwcu tego roku w trakcie trzech dni sportowej rywalizacji na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś zaprezentowali się najlepsi polscy lekkoatleci, zaliczani do absolutnej światowej czołówki.

Statuetki odebrali również przedstawiciele: Torunia, Rzeszowa, Bielska-Białej, Radomia, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy, Lublina oraz Karpacza.

Wśród sportowców w tym roku triumfowali Katarzyna Zdziebło, która przebojem weszła do elity polskich lekkoatletów (dwa srebra mistrzostw świata) oraz Paweł Fajdek – mistrz świata w rzucie młotem Oregon 2022.

Fotografie z gali: Dziennik Zachodni

ZŁOTE KOLCE 2022

31 października 2022 14:59