Miasto Suwałki – „Przyjaciel PZLA”


W miniony piątek (22.10) w Warszawie odbyła się uroczysta gala Orlen Złote Kolce. Wydarzenie, które od kilkudziesięciu lat organizują wspólnie redakcja Przeglądu Sportowego oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki, stanowi podsumowanie startów polskich lekkoatletów w danym sezonie jak również tego, co działało się na polskich arenach lekkoatletycznych. Podczas tegorocznej gali nie zabrakło suwalskich akcentów. Wyróżnienia otrzymali Miasto Suwałki oraz Maria Magdalena Andrejczyk reprezentująca LUKS Hańcza Suwałki.

Złote Kolce to najbardziej prestiżowe nagrody w polskiej lekkoatletyce. Miasto Suwałki zostało wyróżnione za dotychczasową działalność, a w szczególności za organizację 38. PZLA Mistrzostw Polski U-23. Nagrodę „Przyjaciela PZLA” odebrał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach – Waldemar Borysewicz. Warto dodać, że w przyszłym roku Suwałki będą organizatorem 98. PZLA Mistrzostw Polski. Będzie to bezapelacyjnie najważniejsza impreza sportowa w 2022 roku w Polsce!

W uroczystej gali wzięli udział czołowi podlascy sportowcy, reprezentujący nasz kraj w XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nagrodę za drugie miejsce w kategorii kobiet odebrała Maria Magdalena Andrejczyk, srebrna medalistka z Tokio. Ustąpiła miejsca tylko „królowej rzutu młotem” – Anicie Włodarczyk. Kategorię mężczyzn wygrał Wojciech Nowicki – mistrz olimpijski w rzucie młotem.

Materiały zdjęciowe: Polski Związek Lekkiej Atletyki

25 października 2021 13:25