Międzynarodowe sukcesy suwalskich badmintonistów!


Miniony weekend zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona mogą zaliczyć do bardzo udanych, bowiem zdobyli w sumie 7 medali na międzynarodowych imprezach w różnych kategoriach.

Jako pierwszy weekendowy worek medali otworzył Robert Cybulski w turnieju FZ FORZA Norwegian International 2023. Grając w parze z Kornelią Marczak (UKS PlesBad Pszczyna) zostali niepokonani w całym turnieju, zdobywając tym samym złoty medal w grze mieszanej.

Następne medale pojawiły się na białostockich parkietach. Nasi zawodnicy rywalizowali jednocześnie w dwóch turniejach – Yonex International Festival U9, U11, U13, U15 oraz Yonex Polish International U19 2023. W turnieju młodszych kategorii na najniższym stopniu podium znalazł się najmłodszy reprezentant SKB – Piotr Łukaszewicz – który zdobył brązowy medal w grze pojedynczej chłopców w kategorii U9. Brązowymi medalami udekorowano także Różę Szyperek oraz Agatę Szeligę w deblu w kategorii U13.

W tym samym turnieju wystartowała Aleksandra Wasilewska, która zdobyła aż 3 medale. Pierwszy krążek wywalczyła w grze pojedynczej dziewcząt U15. Po udanych meczach musiała w finale uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy – Varvary Poperezhai, zdobywając tym samym srebrny medal w tej kategorii. Ola dorzuciła również dwa medale – srebrny w grze podwójnej dziewcząt w parze z Zuzanną Turską (MKS Orlicz Suchedniów) oraz brązowy w parze z Szymonem Gwiazdą (UKS Korona Pabianice). Warto dodać, że suwalczanka spędziła na boisku łącznie 423 minuty!

W miniony weekend ostatni medal zdobyły deblistki – Viktoriya Pletsiukhova / Veranika Stankevich w turnieju Yonex Polish International U19. Po doskonałej grze na przestrzeni całego turnieju musiały uznać wyższość “turniejowej dwójki” Marii Koriaginy oraz Yaroslavy Vantsarovskiej.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników na arenie międzynarodowej i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

13 listopada 2023 13:55