Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Bokserski


plakat boks

W najbliższy weekend sympatycy sportów walki będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch ważnych wydarzeniach. Pierwsze z nich, to anonsowana wcześniej gala Pałuska Kicboxing Night II, organizowana przez suwalski klub kickboxingu PANZER Suwałki we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, która odbędzie

się w piątek (13.11.2015 r.)  o godz. 20:00 w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. Tego dnia dojdzie do pojedynków zawodników w formułach K1, Muai Thai i Full Contact. Na ringu nie zabraknie również najlepszych zawodników klubu PANZER Suwałki. Podczas piatkowej gali, Suwalszczyznę reprezentować będą – Emil Korżyński oraz Dominik Szczodruch.

Wieczorne walki poprzedzi konferencja prasowa połączona z oficjalnym ważeniem zawodników. Spotkanie z mediami zostało zaplanowane w HOTELU LOFT 1898 (sala Ułańska) na godz. 14:00. Bezpośrednio przed konferencją będzie można odebrać akredytacje prasowe (po uprzednim przesłaniu zgłoszenia na adres: kamil.klimek@osir.suwalki.pl)

O wiele więcej suwalczan wystąpi w sobotę 14.11.2015 r., albowiem w hali OSiR odbędzie się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Bokserski (turniej towarzyski), podczas którego zaprezentują się trenujący pod okiem Pawła Pasiaka młodzi pięściarze sekcji bokserskiej OSiR Suwałki. Oprócz nich wystąpią ich rówieśnicy z Waren (Niemcy) i litewskiego Mariampola oraz reprezentanci klubów bokserskich z Białegostoku, Łomży, Sokółki i Szczytna.

To jednak nie koniec sportowych emocji, albowiem podczas Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Bokserskiego wystąpią zawodniczki Reprezentacji Polski, które od tego poniedziałku w Suwałkach szlifują formę przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w Kazachstanie.

Podczas sobotnich walk suwalskiej publiczności, w wagach olimpijskich, zaprezentują się:

kategoria do 51 kg:

Angelika Grońska (Kleofas Katowice)  i Milena Zglenicka (Pomorzanin Toruń)

kategoria do 75 kg:

Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino), Młodzieżowa Mistrzyni Olimpijska, Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy, skrzyżuje rękawice z Lidią Fidurą (GUKS Carbo Gliwice), brązową medalistką Igrzysk Europejskich w Baku 2015, Mistrzynią Unii Europejskiej, aktualną Mistrzynią Polski.

kategoria do 60 kg

Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń), Młodzieżowa Mistrzyni Świata, Vice Mistrzyni Europy, Brązowa Medalistka I Igrzysk Europejskich w Baku zmierzy się z Kingą Siwą (SAKO Gdańsk), brązową medalistką Mistrzostw Europy, Mistrzynią Świata w Kickboxingu, sześciokrotną Mistrzynią Polski.

Początek turnieju godz. 16:00. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Ośrodek Sportu
i Rekreacji przygotował 300 darmowych wejściówek, które będą do odbioru w piątek w Dziale Sportu, Rekreacji i Marketingu lub w sobotę od godz. 15:00 w hali OSiR (ul. Wojska Polskiego 2).

10 listopada 2015 21:32