Mirosław Zajko Zastępcą Dyrekora OSiR-u


Waldemar Borysewicz, Dyrektor OSiR w Suwałkach, ma nowego zastępcę. Został nim Mirosław Zajko, który objął stanowisko na czas nieobecności Grzegorza Krysy pełniącego od 1 kwietnia br. funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Suwałk.

Nowy zastępca dyrektora OSiR to osoba doskonale znana w środowisku sportowym, ale i nie tylko. Od ponad 20 lat jako członek zarządu związany jest z Suwalskim WOPR-em, a obecnie jest jego Prezesem. Ekspert w dziedzinie ratownictwa wodnego i propagator bezpieczeństwa nad wodą. Przez wiele lat prowadził akcje edukacyjne w szkołach na terenie Suwałk oraz powiatu suwalskiego dotyczące bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży nad wodą w czasie wakacji, jak również przeprowadzał warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

Mirosław Zajko z wykształcenia jest pedagogiem. Przez wiele lat pracował w suwalskich szkołach ucząc m.in. pływania. Był również trenerem klasy pływackiej, a jego podopieczni byli powoływani do młodzieżowych reprezentacji kraju.

Zastępca Dyrektora OSiR posiada również tytuł „Instruktora ratownictwa” –  jeden z najwyższych stopni w ratownictwie w wodnym. Od ponad 30 lat prowadzi kursy dla kandydatów na ratowników wodnych.

W ramach obowiązków służbowych, które zgodnie z umową będzie pełnił do 30.04.2024 r., będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór nad funkcjonowaniem poszczególnych zespołów obiektów, a w szczególności suwalskiego Aquaparku.

 Zastępcy Dyrektora życzymy powodzenia!

11 września 2023 14:50