Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Sumo!

W minioną niedzielę (11.06) Suwałki były po raz kolejny gospodarzem mistrzowskich walk sumo. Tym razem, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach, przeprowadzone zostały Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w Sumo Strefy D.

W rywalizacji uczestniczyło blisko 140 zawodników i zawodniczek, reprezentujących kluby sportowe z 4 województw: podlaskiego, warmińsko – mazurskiego, kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego.

Dużym sukcesem może poszczycić się reprezentant LMUKS „ Olimpik” Suwałki – Bartosz Staniszewski, który zdobył dwa medale: złoty w kategorii wagowej 60 kg i brązowy w kategorii OPEN. Natomiast jego młodszy brat Sebastian Staniszewski, walczący w kategorii 45 kg, uplasował się na 4 miejscu. W kategorii Młodziczek podopieczna suwalskiego klubu Agnieszka Palacz zajęła 5 miejsce w kategorii OPEN oraz 7 w kategorii 65 kg.

W klasyfikacji drużynowej Młodzików zwyciężył UAKS Podlasie Białystok, na drugim miejscu znalazł się Siedlecki Klub Sportowy Gladiator, zaś na trzecim Klub Sportowy Koronowo. W kategorii dziewcząt najlepszą drużyną został MLUKS „Gwiazda” ze Szczuczyna, drugie miejsce zdobyły zawodniczki klubu WLKS z miejscowości Nowe Iganie, na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Klub Judo Shamo Ełk i NISKA Warszawa.

Wraz z Mistrzostwami Młodzików został przeprowadzony Ogólnopolski Turniej Dzieci w Minisumo, w którym na dohyō (mata do sumo) rywalizowało 40 młodych zawodników.

Organizatorem Mistrzostw był Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OlimpikSuwałki i kierujący pracami klubu Prezes Andrzej Koncewicz. Wsparcia w przygotowaniach wydarzenia udzielili: Urząd Miejski w Suwałkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza, a także Polski Związek Sumo, Podlaska Federacja Sportu i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!