Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo

Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo - na zdjęciu zawodnicy sumo

Zawodnicy sumo z całej Polski ponownie  walczyli w Suwałkach. W niedzielę 30 maja podczas Mistrzostw  Polski Kadetek i Kadetów w Sumo wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy w grupie kadetek i kadetów, którzy znajdą się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2021.

Reprezentantki Ludowego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpik” Suwałki Julia Janowska zdobyła srebrny, a Zuzanna Konopko brązowy medal w kategorii 70 kg. Startujące w kategorii 60 kg Oliwia Kaliszewska i Karolina Palacz, kolejne dwie zawodniczki suwalskiego klubu zajęły odpowiednio 5. i 9. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej kadetek zwyciężył Siedlecki Klub Sportowy „Gladiator”, a najlepszą drużyną kadetów została MKS „Juvenia” Wrocław.

Wyniki wszystkich kategorii wagowych dostępne są na stronie sportzona.pl.

Oprócz kadetek i kadetów na dohyo (mata do sumo) w hali OSiR w Ogólnopolskim Turnieju w Mini Sumo rywalizowały dzieci z klubów z całego kraju.

1 czerwca 2021 12:41