Mistrzostwa Suwałk w Koszykówce Szkół Ponadpodstawowych

W dniach 14 i 20 stycznia 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej odbyły się Mistrzostwa Suwałk w Koszykówce Szkół Ponadpodstawowych Chłopców, zaliczanych do Miejskiej Rywalizacji Sportowej 2021/2022. Drużyny rywalizowały systemem jednorundowym „każdy z każdym”, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Koszykówki. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali doświadczeni sędziowie reprezentujący Kolegium Sędziów Podlaskiego Związku Koszykówki.

Rywalizacja w górnej części tabeli stała na bardzo wyrównanym poziomie, co zwieńczył emocjonujący finał między gospodarzami i Zespołem Szkół Technicznych. W ostatnich sekundach czwartej kwarty, gdy na tablicy wyników widniał wynik 45:45 i spodziewaliśmy się dogrywki, ZST udało się oddać celny rzut na wagę zwycięstwa. Statuetkę MVP, czyli najbardziej wartościowego zawodnika turnieju odebrał Fabian Kalejnik.

Organizatorem Mistrzostw Suwałk był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz I Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Suwałkach.