Stanisław Skibicki brązowym medalistą Mistrzostw Świata


W dniach 17-24 października 2019 r. w Lost Hills około 160 mil od Los Angeles rozegrano Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających dla Seniorów. Rywalizacja odbywała się w klasach dużych form  F1A, F1B, F1C.

Polskę w konkurencji F1B reprezentowali: Adam  Krawiec (GSML Gliwice), Tomasz Lipski (GSML Gliwice) oraz zawodnik Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach: Stanisław Skibicki. Panowie powtórzyli swoje osiągnięcie z Mistrzostw Europy i podczas tych zawodów zdobyli brązowy medal oraz tytuł drugich drużynowych mistrzów świata na lata 2019-2021. Warto zaznaczyć, iż o miano Mistrzów Świata w sumie rywalizowało 39 państw.

Zmagania polegały na wykonaniu siedmiu lotów, o minimum zadanej długości lotu. W przypadku, gdy kilku zawodników uzyska komplet lotów maksymalnych następują dogrywki z wydłużonym czasem lotu.

Wszyscy polscy zawodnicy uzyskali maksymalny wynik do zdobycia, a o miejscu na podium zadecydowały loty dogrywkowe. Różnica między reprezentacją Rosji zajmującą drugie miejsce i pierwszą drużyną z Izraela była minimalna. Start zawodników w Lost Hills był ostatnimi zawodami w tegorocznym sezonie.

31 października 2019 07:49