Mistrzostwa Świata w bojerowej klasie DN Junior oraz Ice Optimist

W dniach 6-7 lutego na zalewie Siemianówka w województwie podlaskim odbyły się Mistrzostwa Świata w bojerowej klasie DN Junior oraz Ice Optimist. Początkowo impreza miała odbyć się na Węgrzech, ale z powodu braku odpowiednich warunków pogodowych została przeniesiona do Polski. Odpowiednie warunki pogodowe pozwoliły na przeprowadzenie rozegrano 7 planowanych wyścigów.

W Mistrzostwach Świata w bojerowej klasie DN Junior i Ice Optimist wzięło udział 80 najlepszych zawodników  z 8 państw: Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz Węgier.

Rywalizacja była bardzo zacięta, Mistrzem Świata Juniorów został Estończyk, natomiast tuż za podium na 4 miejscu zakończył rywalizację Maciej Chmielewski – zawodnik UKŻ Grot OSiR Suwałki – jako drugi z Polaków.

Vice-Mistrzynią Świata wśród kobiet została zawodniczka UKŻ-Grot OSiR Suwałki – Aleksandra Chmielewska.

Bartłomiej Waszkiewicz zajął 16 miejsce, Jakub Krynicki po pechowej awarii sprzętu wypadł z pierwszej 10-tki i uplasował się na 22 miejscu (nie brał udziału w 3 wyścigach), Mateusz Wasilewski zajął 31 miejsce.

Zawodników po świetne wyniki prowadził trener UKŻ GROT OSiR – Paweł Cherubin, a doświadczenia i wsparcia w niesłychanych ilościach dostarczył Maciej Tyczkowski.

11 lutego 2019 10:05