Mistrzowie Polski trenują w Suwałkach!


W ostatni weekend (4-5 listopada) w Bieruniu koło Oświęcimia, w hali sportowej Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N (model szybowca wyrzucany z ręki). Sekcję modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach reprezentowało 5 zawodników – podopiecznych instruktora Stanisława Skibickiego.

W kategorii młodzików dziewcząt 1. miejsce i tytuł Mistrzyni Polski na rok 2023 zdobyła Oliwia Szturgulewska. W kategorii młodzików miejsce 17. zdobył Bartosz Żukowski – debiutujący w klasie F1N. Przechodząc do kategorii juniorów, na 4. miejscu sklasyfikowano Pawła Knebla.

W kategorii seniorów Filip Rudziński zdobył 1. miejsce i tytuł Mistrza Polski, tuż za nim na drugim miejscu z tytułem Wicemistrza Polski zameldował się Sławomir Truchan.

Najwyższy poziom sportowy w Mistrzostwach prezentował Filip Rudziński, który lotem o długości 52,3 s. ustanowił nowy rekord hali w Bieruniu, zdobywając tym samym główną nagrodę – Puchar Starosty Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza – za najdłuższy czas lotu w zawodach.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne wyniki sportowe!

8 listopada 2023 14:41