Mityng Lekkoatletyczny w Suwałkach. Na starcie Andrejczyk i Krukowski


Grafika przedstawiająca Majkę Andrejczyk, Huberta Chmielaka oraz Marcinka Krukowskiego

Za niecałe dwa tygodnie Suwałki ponownie będą gospodarzem dużej imprezy lekkoatletycznej.  W ostatnich latach dzięki staraniom władz miasta suwalski stadion, jeden z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych obiektów lekkoatletycznych w Polsce wschodniej, gościł uczestników Mistrzostw Polski Juniorów U20 (2016),  Mistrzostw Polski Młodzieżowców U23 (2017) oraz PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach i Sztafetach (2018). Tym razem 23 września w mieście nad Czarną Hańczą pojawi  się czołówka polskich oszczepników, którzy będą walczyć o zwycięstwo w Mityngu pn. „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”.

23 września do godziny 15:00 na stadionie lekkoatletycznym rywalizować będzie czołówka polskich oszczepników. Wśród zgłoszonych do udziału w Mityngu nie zabraknie sportowców wielkiego formatu, rekordzistów i mistrzów Polski. Mowa o Marcinie Krukowskim oraz Marii Andrejczyk, czyli obecnej czołówce polskiego oszczepu. Marcin jest sześciokrotnym Mistrzem Polski w rzucie oszczepem oraz rekordzistą w tej konkurencji z wynikiem  88,09m. W 2011 roku został srebrnym medalistą mistrzostw Europy w Tallinnie. Natomiast Majka powraca do rywalizacji po kilku latach zmagań z kontuzjami. W ostatnim czasie po raz trzeci została Mistrzynią Polski, a podczas tegorocznej edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej osiągnęła drugi najlepszy wynik w karierze – 65,70 m. W tej konkurencji zobaczymy innych czołowych polskich oszczepników takich jak Hubert Chmielak, Cyprian Mrzygłód, Mateusz Kwaśniewski, Aleksandra Ostrowska, Marcelina Witek i inni.

Tego dnia nie zabraknie również rywalizacji młodzieży, która dopiero puka do drzwi krajowej czołówki. W ramach Mityngu zostanie rozegranych 5 konkurencji w 4 kategoriach wiekowych. Najmłodsi (kategoria U14) będą rywalizować na dystansie 100 m, natomiast ich starsi koledzy i koleżanki (kategoria U16) wystartują na dystansach 110 oraz 80 metrów przez płotki. Ponadto oprócz oszczepu rozgrywanego w trzech kategoriach wiekowych (U16, U18, MM) zostanie przeprowadzona dodatkowa konkurencja techniczna – wskok wzwyż (kategoria U16 i U18). W sumie zawodach wystartuje ponad 100 uczestników z m.in. województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Zapraszamy 23 września do kibicowania lekkoatletom na suwalskim stadionie.

11 września 2020 15:25