Moc atrakcji na zakończenie wakacji


Na pożegnanie lata już po raz piąty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował sportową propozycję dla każdego. 25 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji,  nad zalewem Arkadia od godziny 14:30 odbędzie się blok imprez rekreacyjno – sportowych.

Tegoroczna edycja została połączona z obchodami 100 rocznicy wyzwolenia Suwałk. W związku z tym nad zalewem Arkadia od godz. 14:30 będzie można wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną, Związek Harcerzy Polskich oraz Animatora Zabaw i Tańca – Lidię Kulik. Dokładnie o od godz. 14:30 rozpocznie się blok zabaw dla dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych – malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, będzie można również wziąć udział w specjalnej wersji gry planszowej – scrabble oraz w grze terenowej wokół zalewu Arkadia.

Na zakończenie części sportowej odbędą się biegi sztafetowe dzieci oraz dorosłych. Związane jest to ze zmienioną formułą tegorocznej edycji Sportowego Zakończenie Wakacji.  O godz. 15:30 wystartują dzieci w wieku 9 – 14 lat na dystansie ok. 660m (3x220m) w biegu pn. Pogodne Suwałki KIDS. Następnie na starcie staną uczestnicy sztafety Pogodne Suwałki TEAM, w której mogą wziąć udział trzy osobowe drużyny. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dystans ok. 1,7 km (jedno okrążenie wokół zalewu Arkadia). W tym biegu nagrodzone zostaną drużyny w trzech kategoriach: OPEN, Najlepsza Drużyna Kobiet oraz Najlepszy MIXT. Zapisy prowadzone są za pomocą elektronicznych zapisów na stronie www.datasport.pl.

Wszystko to oraz dużo więcej czekać będzie na Was w ostatnią niedzielę sierpnia od godziny 14:30!

10 sierpnia 2019 11:12