Modelarze z Suwałk Mistrzami Polski

Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach w dniach 14-16 września 2018 r. w Lesznie uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B.

W zawodach startowało ponad sześćdziesiąt zawodników z klubów z całej Polski. Suwałki reprezentowało 5 sportowców: Zofia Zdancewicz, Natalia Bilewicz, Filip Rudziński, Bartłomiej Skibicki, Stanisław Skibicki.

W kategorii  juniorów I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobyła Zofia Zdancewicz, natomiast IV miejsce zajął Filip Rudziński. W klasyfikacji drużynowej zespół w składzie: Zofia Zdancewicz, Bartłomiej Skibicki i Stanisław Skibicki zdobył I miejsce i tytuł Mistrzów Polski na rok 2018. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Białegostoku, a na najniższym miejscu podium stanął zespół z Gliwic.

W najbliższy weekend zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego OSiR w Suwałkach wezmą udział w zawodach na Słowacji zaliczanych do Pucharu Świata.

18 września 2018 13:04