Motocykle na Zalewie Arkadia w Suwałkach


20160114_125913

Żużel na lodzie, niezwykle widowiskowa, ale jeszcze mało znana dyscyplina sportu, zyskuje sobie coraz większą popularność. Dzisiaj, na specjalnie stworzonym torze lodowym na Zalewie Arkadia (od strony Ośrodka Żeglarskiego) pierwsze treningi rozpoczął Kamil Janura, młody żużlowiec z Tarnowa. Kamil, który na co dzień jest mechanikiem Chrisa Holdera przetestował wytyczony, blisko 300 metrowy tor. Szerokość toru wynosi 12-14 m. Grubość lodu to 20-25 cm.

Jutro od  godziny 13:00 na suwalskim Zalewie trenować będzie czterech zawodników. Obok wspomnianego wyżej Kamila na lodzie pojawią się: Mirosław i Patryk Daniszewscy oraz Rafał Dąbrowski (wszyscy z Gorzowa Wielkopolskiego). Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, treningi odbywać się będą do niedzieli. To ostatni wjazd naszych żużlowców na lód przed czekającymi ich międzynarodowymi zawodami, które 24 stycznia odbędą się w Austrii.

Reprezentacja Polski w żużlu na lodzie największy dotychczasowy sukces odniosła w 2013 roku (startując w składzie śp. Grzegorz Knapp, Paweł Strugała, Mirosław Daniszewski), zajmując czwarte miejsce na świecie w drużynie. Największy sukces indywidualny to dziesiąte miejsce śp. Grzegorza Knapp w 2013 roku, który 22 czerwca 2014 roku zginął tragicznie na torze klasycznym podczas meczu żużlowego w holenderskim Heusden-Solder.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich na treningi Reprezentacji Polski w żużlu na lodzie już jutro od godziny 13:00 nad Zalew Arkadia.

14 stycznia 2016 09:59