Nabór do sekcji żeglarstwa wodnego i lodowego


Sekcja żeglarska OSiR w Suwałkach zaprasza dzieci w wieku 8-9 lat z Suwałk i okolic do udziału w darmowych zajęciach żeglarskich. Zapisy do sekcji odbędą się w dniach 6 – 7 maja o godz. 17:00 w Ośrodku Żeglarskim, ul. Zastawie 38A.

W zajęciach żeglarstwa wodnego i lodowego mogą uczestniczyć dziewczynki i chłopcy od 8 lat. W zależności od wieku i posiadanych predyspozycji uczestnicy przydzielani są do odpowiednich klas szkoleniowych. Od poniedziałku do piątku instruktor przepracowuje ok. czterech godzin dziennie z młodzieżą tworząc zorganizowane grupy 8-10 osobowe w porze niekolidującej z zajęciami szkolnymi.

Zajęcia pozaszkolne dotyczące uprawiania żeglarstwa realizowane są w dwóch okresach: letnim i zimowym przez cały rok. Przejście z jednego okresu do drugiego uwarunkowane jest pokryciem lub zejściem lodu z akwenów wodnych, na których przeprowadza się zajęcia z żeglarstwa. Realizacja zajęć przeprowadzana jest przy wykorzystaniu infrastruktury OSiR w Suwałkach oraz akwenów wodnych jeziora Wigry k/Suwałk i lokalnego zalewu Arkadia. W okresie przejściowym zajęcia z dziećmi i młodzieżą przeprowadza się na pływalni, sali gimnastycznej lub w warsztacie szkutniczym.

Szczegółowe informacje można uzyskać od trenera sekcji – Pawła Cherubina, tel. 87 566 52 51 lub e-mail: pawel.cherubin@osir.suwalki.pl.

12 kwietnia 2019 12:28