Nadchodzi drugi etap Turnieju Trzech Boisk!


Już w nadchodzącą niedzielę (23 czerwca) powrócą rozgrywki piłkarskie w ramach Turnieju Trzech Boisk! Pierwszą część tegorocznych zmagań, rozegraną 26 maja na boisku z naturalną nawierzchnią trawiastą zwyciężył 14. Pułk Przeciwpancerny. Teraz sportowa rywalizacja przenosi się na ORLIK, lecz zasady pozostają bez zmian. Zebranej publiczności zaprezentuje się dziesięć 12-osobowych zespołów, które odpowiednio wcześniej zgłosiły się do projektu i aspirują do zwycięstwa w całym cyklu.

Niedzielne rozgrywki będą prowadzone w dwóch fazach: najpierw w systemie grupowym tj. „każdy z każdym” bez rundy rewanżowej, następnie drużyny z poszczególnych miejsc będą grać ze sobą o lokatę w danym turnieju. Zwycięzcą Turnieju Trzech Boisk zostanie drużyna, która po rozegraniu całego turnieju zdobędzie największa liczbę punktów.

  • 26 maja – BOISKO TRAWIASTE – Stadion Lekkoatletyczny, ul. Wojska Polskiego 17
  • 23 czerwca – BOISKO ORLIK – Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Klonowa 51
  • 27 lipca – SUWAŁKI BEACH ARENA – Zalew Arkadia, ul. Wojska Polskiego 2

Celem Turnieju Trzech Boisk jest rozwój sportu w Suwałkach na poziomie najbliższym obywatelowi, stworzenie i wdrożenie systemu całorocznych amatorskich rozgrywek piłki nożnej jak również integracja sympatyków piłki nożnej poprzez ich czynny udział w rywalizacji sportowej.

Nadchodzące zmagania rozpoczną się o godz. 10:00 na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią trawiastą, przylegającym do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego, ul. Klonowa 51. O przynależności do grup zadecyduje czwartkowe losowanie, transmitowane na żywo na Facebooku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (20.06. godz. 12:00).

Wstęp dla publiczności jest w pełni bezpłatny.

Klasyfikacja końcowa po 1 rundzie:

14. Pułk Przeciwpancerny – 13 pkt.
„Pod Górką Gołdap” – 11 pkt. 
Opakowania Kartex – 9 pkt.
Gmina Szypliszki – 7 pkt.
Verta Suwałki – Architekt Marta Burakiewicz – 6 pkt.
Skupski Team Sejny – 5 pkt.
FC Furioza – 4 pkt.
 Porta Active Team – 3 pkt.
 SNC Team – 2 pkt.
 Serce Finansów Paweł Kowalewski – 1 pkt.

 

17 czerwca 2024 14:03