Niedziela pełna mocy – Puchar Polski Strongman zawitał do Suwałk!


Krystian Makowiecki z dorobkiem 26 punktów triumfatorem Międzynarodowego Pucharu Polski Strongman. Podium dopełnili Paweł Piskorz i Bartłomiej Tarapata. W suwalskich zawodach zmierzyli się zawodnicy zaliczani do elity polskiej i zagranicznej sceny strongman. Doping publiczności, która wypełniła trybuny Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś i energiczna oprawa muzyczna dodawały skrzydeł „Gigantom”, którzy na arenie zmagań zostawili swoje całe sportowe serca.

Gościem specjalnym i jednocześnie honorowym sędzią zawodów była światowa legenda sceny Strongman, czyli Mariusz Pudzianowski. Ponadto drugim gościem honorowym i jednocześnie ambasadorem eventu była Paula Gorlo. Wybitna suwalczanka weszła na szczyt świata kalisteniki, bijąc nieprawdopodobny rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku przez 24 godziny. Paula wspólnie ze swoją fundacją GP-TEAM zorganizowała konkursy w zwisie oraz podciąganiu na drążku z atrakcyjnymi nagrodami.

W tych wyjątkowych zawodach to nie zwycięstwo było priorytetem. Podczas eventu została przeprowadzona zbiórka na szczególny cel charytatywny jakim jest leczenie zębów dzieci i młodzieży z Suwałk, których sytuacja materialna nie pozwala na sfinansowanie niezbędnych, prywatnych świadczeń. Aby móc zobaczyć jak najwięcej zdrowych uśmiechów została przeprowadzona aukcja niesamowitych pamiątek sportowych, m.in. koszulki z autografami Jakuba Błaszczykowskiego oraz Joanny Jędrzejczyk.

Ponadto w programie na przybyłych kibiców czekały: strefa sprawności i siły przygotowana przez OSiR Suwałki oraz Movement Arenę, strefa animacji i dmuchańców dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna.

Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach & Strongman Team Poland Federation

Główne konkurencje Międzynarodowego Pucharu Polski Strongman

Załadunek Schodów
Uchwyt Herkulesa
Przeciąganie Tir-a
Waga Płaczu
Spacer Buszmena
Spacer Drwala

Klasyfikacja końcowa Międzynarodowego Pucharu Polski Strongman

1. Krystian Makowiecki – 26 pkt.
2. Paweł Piskorz – 24 pkt.
3. Bartłomiej Tarapata – 24 pkt.
4. Kacper Orzechowski – 21 pkt.
5. Mariusz Pachut – 18 pkt.
6. Milan Sulan – 11 pkt.

7 sierpnia 2023 11:57