Nowe zadania suwalskiego OSiR-u


Wprowadzony 20 marca 2020 r. w Polsce stan epidemii spowodował, iż Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zmienił główny kierunek działalności, którym do tej pory było świadczenie usług w zakresie promocji kultury fizycznej. Zamknięte do odwołania pozostają m.in. Aquapark, Suwałki Arena, siłownia oraz inne obiekty sportowe przy ul. Wojska Polskiego 2, z których do tej pory chętnie korzystali mieszkańcy Suwałk.

W czasie obowiązującego stanu epidemii pracownicy suwalskiego OSiR-u, którzy głównie wykonują prace porządkowe i konserwacyjne w obiektach sportowych oraz na terenach rekreacyjnych, zostali także włączeni w działania bezpośrednio związane z zapobieganiem COVID-19. Przez ponad 2 tygodnie pracownicy OSiR zajmowali się m.in. koordynacją dystrybucji maseczek ochronnych dla suwalskich seniorów sfinansowanych przez Miasto Suwałki, a od wtorku (21.04.2020 r.) specjalny zespół rozpoczął dezynfekcję przystanków komunikacji miejskiej. W ramach akcji regularną dezynfekcją zostanie objętych 100 wiat przystankowych.

Ponadto, zgodnie z zapowiedzią Prezydenta Miasta Suwałk, pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach zostali zaangażowani do działań porządkowych na terenie miasta, w tym m.in. prac związanych z pielęgnacją zieleni miejskiej na bulwarach położonych wzdłuż Czarnej Hańczy.

Działania będą prowadzone na powierzchni ponad 11 ha.

21 kwietnia 2020 09:37