Od poniedziałku kolejne grupy mogą korzystać z Aquaparku


Trójka dzieci ucząca się pływać w basenie

Dobra informacja dla uczestników zajęć zorganizowanych, które przed 17 października odbywały się w Aquaparku. Od najbliższego poniedziałku (26.10.2020r.), oprócz zajęć sportowych organizowanych w ramach zajęć szkolnych, ponownie będą realizowane  między innymi nauki pływania oraz inne zorganizowane zajęcia sportowe takie jak Aqua fitness.

Wraz z publikacją rozporządzenia, którym zostały wprowadzone ograniczenia, pojawiły się wątpliwości interpretacyjne jakie grupy mogą skorzystać z pływalni. Jak wyjaśnia na swojej stronie  Ministerstwo Sportu „Zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej”. Po dokonaniu wykładni tego przepisu została podjęta decyzja o udostępnieniu pływalni kolejnym grupom.

Jednocześnie informujemy, iż do dyspozycji grup uprawnionych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 16 października 2020 r. pozostanie wyłącznie basen sportowy.

Część rekreacyjna Aquaparku (basen rekreacyjny, rzeka, whirpoole, zjeżdżalnie itp.) w dalszym ciągu pozostaje zamknięta, niedostępna dla uczestników ww. zajęć.

W związku z ograniczonym dostęp do infrastruktury basenowej, zachęcamy do rezerwacji torów basenowych w celu organizacji zajęć pływackich.

23 października 2020 15:20