Odlotowe Suwałki – podniebne akrobacje na suwalskim niebie!


Druga edycja największej imprezy lotniczej w północno–wschodniej Polsce za nami! Lotnisko w Suwałkach kolejny już raz zamieniło się w arenę niesamowitych akrobacji i pokazów lotniczych. Odlotowe Suwałki Air Show było zwieńczeniem Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej, które odbywały się w naszym mieście od 19 do 24 czerwca.

Zgromadzonej publiczności zaprezentowali się doświadczeni piloci za sterami samolotów myśliwskich, śmigłowców, szybowców, a także spadochroniarze specjalizujący się w lataniu w formacjach na otwartych czaszach. Pokazy symulujące walki powietrzne z elementami bombardowania przyspieszyły bicie serca niejednemu miłośnikowi lotnictwa. Prawdziwa gratka czekała jednak na tych, którzy postanowili pozostać na suwalskim lotnisku do późnych godzin wieczornych. Od zapierających dech w piersiach pokazów z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych trudno było odwrócić wzrok.

Rodzinna atmosfera pikniku zachęciła do uczestnictwa mieszkańców i przybyłych do miasta gości. Czas wolny pomiędzy poszczególnymi punktami programu umilały strefy gastronomiczna, handlowa, zabaw z animacjami dla najmłodszych, służb mundurowych oraz sportowa – między innymi ta przygotowana przez sekcję modelarstwa lotniczego OSiR. Wszyscy zainteresowani mogli spróbować skonstruować swój własny samolot i zabrać go ze sobą na pamiątkę do domu.

W części artystycznej suwalskiej publiczności na scenie zaprezentowali się suwalczanin Swiernalis i Sarsa – gwiazda wieczoru.

Zdjęcia: Odlotowe Suwałki Air Show

26 czerwca 2023 13:25