Odlotowe Suwałki – podniebne akrobacje na żywo!


Druga edycja największej imprezy lotniczej w północno–wschodniej Polsce już za miesiąc! 24 czerwca lotnisko w Suwałkach zmieni się w arenę niesamowitych akrobacji i pokazów lotniczych. Szczegóły wydarzenia zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej.

Podobnie jak w roku ubiegłym – od 19 do 24 czerwca w naszym mieście odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej. W sobotę zaś (24 czerwca) wielki finał imprezy oraz „Odlotowe Suwałki” Air Show 2023.

– Wokół tego wydarzenia powstał bardzo dobry klimat. Infrastruktura lotnicza, którą mamy w naszym mieście spokojnie pozwala na organizację takiego przedsięwzięcia. Partnerzy i sponsorzy, którzy zaufali nam rok temu ponowili swoje wsparcie. Dołączyli również do nich kolejni. Serdecznie dziękuję sponsorom, bo bez nich nie byłoby tego wydarzenia.  Mam serdeczną nadzieję, że podobnie jak rok temu będzie to niesamowicie emocjonująca impreza, w której chętnie wezmą udział tłumy suwalczan oraz gości spoza naszego miasta – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W programie pokazów lotniczych nie zabraknie takich, podczas których zostanie użyta pirotechnika. Będą też inne atrakcje dla mieszkańców – loty widokowe nad miastem, strefa zabawy, a także strefa cateringowa.

Na zakończenie wieczoru – koncert na powitanie lata. Wystąpią suwalczanin Swiernalis oraz gwiazda wieczoru Sarsa.

 

25 maja 2023 09:29