OSiR dezynfekuje ORLIKI


Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów od poniedziałku 04 maja 2020 r. rozpoczął się II etap „odmrażania” polskiego sportu, w ramach którego można już korzystać m.in. z kortów tenisowych i boisk piłkarskich. Sport, co prawda w ograniczonym zakresie podyktowanym nowym reżimem sanitarnym, powróci również na przyszkolne „Orliki”. Zanim to jednak nastąpi obiekty zostaną podane dezynfekcji, którą przeprowadzą pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Specjalny zespół, który w połowie kwietnia dezynfekował m.in. wiaty przystankowe miejskiej komunikacji, w tym tygodniu prowadzi prace w obiektach sportowych. W pierwszej kolejności zostały zdezynfekowane boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz, Zespole Szkół Technicznych, Szkole Podstawowej nr 9 im. Włodzimierza Puchalskiego oraz Szkole Podstawowej nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej.

Dezynfekcji podlegają wyposażenie boisk oraz infrastruktura towarzysząca (m.in. ławki, stojaki na rowery). Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, prace w obiektach przyszkolnych zakończą się w najbliższy czwartek.

W kolejnym etapie planowana jest dezynfekcja najbliższego otoczenia żłobków, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach, w tym m.in. placów zabaw. Zgodnie z informacją Urzędu Miejskiego w Suwałkach od 11 maja, czyli po blisko dwumiesięcznej przerwie, wznowią działalność ww. placówki oświatowe.

Równocześnie suwalski OSiR kontynuuje prace porządkowe w różnych częściach miasta m.in. na bulwarach nad Czarną Hańczą oraz na boisku na Osiedlu Kamena, wspierając tym samym działania Zarządu Dróg i Zieleni.

Galeria zdjęć:

5 maja 2020 11:01