OSiR On Tour – pierwsza tegoroczna wyprawa!


Za nami pierwsza w tym roku wycieczka rowerowa z cyklu OSiR On Tour. Słoneczna pogoda, doskonałe towarzystwo, dwa kółka i przepiękne okoliczności przyrody – czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na aktywne spędzenie soboty?

Uczestnicy wycieczki przemierzyli trasę szlakami wzdłuż Pojezierza Wschodniosuwalskiego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz przepięknej kotliny polodowcowej, w której wije się Jezioro Szelment. Podczas wyprawy po malowniczej Suwalszczyźnie nie zabrakło czasu na wspólną integrację. Dzięki uprzejmości Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego Szelment, w pięknych okolicznościach przyrody zorganizowaliśmy ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Następny etap OSiR On Tour odbędzie sie 13 maja. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłą sobotę, tak i tym razem wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik. Wydarzenie będzie połączone z Suwalską Olimpiadą Seniorów, zatem wszyscy uczestnicy gromadzący punkty w rywalizacji dopiszą do swojego konta dodatkowe 5 punktów! Szczegóły o planowanym rozpoczęciu zapisów pojawią się w oddzielnej publikacji.

Półmetek Treningu do Rowerowej Stolicy Polski

Na półmetku rozgrzewki do czerwcowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski spotkało się ponad 130 samorządów. Ponad 10,5 tysiąca uczestników kręci kilometry dla siebie, swoich miast i gmin oraz „nakręca” kolejnych rowerzystów do wzięcia udziału w zabawie. Z dnia na dzień liczba uczestników i kilometrów wzrasta. Licznik wskazuje już na ponad milion dwieście przejechanych kilometrów!

Na koniec pierwszego miesiąca rozgrzewki do Rowerowej Stolicy Polski na prowadzeniu w rywalizacji miast – Metropolia Bydgoszcz z wynikiem: 270 465 km, a za nią Zielona Góra (137 913 km) i Biała Podlaska (103 859 km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk dotychczas wykręcili prawie 11 000 kilometrów. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się Ewa Duda (1949,93 km), tuż za nią na drugim miejscu Dariusz Tasior (1014,54 km), podium zaś zamyka Jarosław Gaszczyński (962,39 km).

Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Trening oficjalnie zakończy się 21 maja, a start tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

24 kwietnia 2023 09:32