OSiR On Tour – szlakami Wigierskiego Parku Narodowego!


Podczas drugiej w tym roku wycieczki rowerowej z cyklu OSiR On Tour po terenach Wigierskiego Parku Narodowego towarzyszyli nam wspaniali rowerzyści i rewelacyjna, słoneczna pogoda. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i tak duże zainteresowanie wydarzeniem!

Uczestnicy wycieczki przemierzyli trasę szlakami Wigierskiego Parku Narodowego, które wyróżnia niezwykłe bogactwo jezior otoczonych rozległymi lasami. Podczas wyprawy po malowniczej Suwalszczyźnie nie zabrakło czasu na wspólną integrację. W Przystani Stary Folwark, w pięknych okolicznościach przyrody zorganizowaliśmy ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Minione wydarzenie zostało połączone z Suwalską Olimpiadą Seniorów, zatem wszyscy uczestnicy gromadzący punkty w rywalizacji otrzymali w ramach udziału dodatkowe 5 punktów.

Ostatni tydzień Treningu do Rowerowej Stolicy Polski

Na tydzień przed zakończeniem rozgrzewki przed czerwcową rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski na prowadzeniu w ogólnym zestawieniu miast znajduje się Metropolia Bydgoszcz z wynikiem: 549 147 km. Tuż za nią plasuje się Zielona Góra (302 926 km) i Biała Podlaska (212 668 km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk dotychczas wykręcili ponad 22 tysiące kilometrów. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się Ewa Duda (3313,86 km), tuż za nią na drugim miejscu Dariusz Tasior (1842,03 km), podium zaś zamyka Jarosław Gaszczyński (1690,12 km).

Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Trening oficjalnie zakończy się 21 maja, a start tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

15 maja 2023 10:07