OSiR on Tour w Ostrej Bramie


W minioną niedzielę, 22 lipca 2018 r., wyruszyła IV Pielgrzymka Rowerowa Suwałk – Wilno. Była to zarazem III tegoroczna wycieczka z cyklu OSiR on Tour – Cztery Strony Świata, której inicjatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W niedzielny poranek 32 osobowa grupa wyruszyła spod hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach w blisko 210 km trasę do Wilna. Po przejechaniu około 80 km uczestnicy dotarli na pierwszy nocleg do miejscowości Metele, położonej nad przepięknym jeziorem noszącym tą samą nazwę. Nocleg na polu namiotowym został zwieńczony wspólnym ogniskiem.

Drugiego dnia uczestnicy wyprawy mieli do pokonania najdłuższy odcinek – około 110 km z Meteli do Białej Waki. Tego dnia silny wiatr dawał się we znaki rowerzystom. Doszły również drobne awarie techniczne. Na szczęście wszystkie przeszkody udało się pokonać i wieczorem wszyscy, zadowoleni choć nieco zmęczeni, dotarli do Białej Waki. W polskiej miejscowości położonej zaledwie 30 km od Wilna (62% mieszkańców stanowią Polacy), uczestnicy wycieczki mogli odpocząć i przenocować po wyczerpującym dniu.

We wtorek, 24 lipca uczestnicy pielgrzymki rowerowej pokonali najkrótszy, ale wcale nie łatwy odcinek 30 km. Tym razem, pomimo pochmurnego nieba, udało się uniknąć deszczu, który dał się we znaki uczestnikom zeszłorocznej pielgrzymki. Wszyscy dotarli w komplecie do Wilna gdzie dołączyli do uczestników XXVIII Pieszej Pielgrzymki Suwałki – Wilno. Kilka minut po godzinie 11:00 wszyscy wspólnie wzięli udział we mszy świętej pod Ostrą Bramą. Po nabożeństwie krótki odpoczynek, obiad na wileńskiej starówce i powrót autokarem do domu.

Kolejna wycieczka z cyklu OSiR on Tour – Cztery Strony Świata 2018 odbędzie się 16 września. Tym razem trasa dla każdego – około 30 km po płaskim terenie, a kolejna pielgrzymka Suwałki – Wilno w przyszłym roku. Zapraszamy do udziału.

Zapraszamy do galerii na FACEBOOK 

25 lipca 2018 14:16