OSiR On Tour w sobotę zawita do Lipska


Pierwsza z wycieczek OSiR On Tour, która miała odbyć się pod koniec kwietnia, została storpedowana przez niezwykle niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wycieczka do Szelmentu odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca, a krótka i dość łatwa trasa zachęca do udziału wszystkich amatorów „dwóch kółek”.

Zanim jednak nadrobione zostaną zaległości, już w najbliższą sobotę, 27 maja, wycieczka rowerowa  na trasie Lipsk – Suwałki. Spotkanie uczestników, którzy zapisali się na wycieczkę (ilość miejsc była ograniczona ze względu na transport rowerów do Lipska), odbędzie się na parkingu przed halą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach (ul. Wojska Polskiego 2), w miejscu, z którego startują wszystkie wycieczki.

Tym razem wycieczka rozpocznie się od zwiedzania Muzeum Lipskiej Pisanki i Tradycji. Trasa wycieczki jest następująca: (Suwałki- Lipsk – transport rowerów na lawecie przejazd uczestników busem) – Lipsk – Nowy Lipsk – rezerwat Kozi Rynek – rezerwat Kuriańskie Bagno – śluza Paniewo – Płaska – śluza Gorczyca – Mołowiste – Tobołowo – Krusznik – Bryzgiel – Powały – Płociczno-Tartak – Suwałki. Pierwsza połowa trasy to drogi szutrowe (aż do Płaskiej), reszta trasy – drogi asfaltowe.

Spotykanie uczestników o godzinie 7:30. Powrót organizatorzy planują około godziny 17:00.

Na stronie www.elektronicznezapisy.pl do końca tygodnia zostaną uruchomione zapisy na wycieczki rowerowe do Szelmentu oraz na trzydniową wycieczkę do Wilna, na którą również organizator przewiduje ograniczoną liczbę miejsc.

23 maja 2017 15:18