OSiR On Tour – z Lipska do Suwałk


I tegoroczna wycieczka z cyklu OSiR On Tour odbyła się w minioną sobotę, 27 maja. Uczestnicy (19 osób) wyruszyli w kierunku Lipska autobusem, a rowery tym razem pojechały … lawetą.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Pisanki i Tradycji Lipskiej, które warto odwiedzić i zobaczyć zgromadzone w nim zbiory, nie tylko pisanek, ale również materiałów dotyczących historii ziemi lipskiej. W dalszej części już na „dwóch kółkach” poprzez Puszczę Augustowską uczestnicy OSiR On Tour udali się w stronę Suwałk. Po drodze podziwiać było można uroki rezerwatów przyrody „Kozi Rynek” i „Kuriańskie Bagno” oraz malownicze miejsca jak chociażby Śluza w Paniewie”. Wycieczka chociaż długa i wyczerpująca, przebiegła w miłej atmosferze a uczestnicy zmęczeni dotarli w komplecie do domów.

Dzisiaj uruchomione zostały zapisy na kolejną wycieczkę, która odbędzie się już 11 czerwca (niedziela). Tym razem wycieczka będzie zdecydowanie krótsza i mniej wymagająca, dostosowana do możliwości wszystkich amatorów „dwóch kółek”, nawet, tych najmłodszych. Niespełna 40 kilometrów nad malownicze jezioro Szelment zachęca do udziału wszystkich, którzy tylko zechcą wyjść z domu. Zapisy na: https://elektronicznezapisy.pl/event/1889/signup.html

Ośrodek Sportu i  Rekreacji w Suwałkach zachęca również wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku do zarejestrowania się w programie kreckilometry.pl. Jest to ogólnopolski program rywalizacji miast w ilości przejechanych rowerem kilometrów. Na najlepsze wyniki indywidualne oraz najlepsze miasta, których mieszkańcy wspólnie wykręcą największą liczbę kilometrów czekają atrakcyjne nagrody. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne a warunki przystąpienia do udziału – niezwykle proste.

29 maja 2017 14:32