Finał letnich rozgrywek za nami


DSC_3172

W piątek 28 sierpnia na suwalskich kortach zakończył się cykl turniejów Grand Prix w Tenisie Ziemnym Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Był to trzeci turniej, rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych – U-12 oraz U-16. Tym razem bezkonkurencyjni okazali się Filip Rudziński w kategorii U-12 oraz Filip Olszewski w kategorii U-16, który nie miał sobie równych w całym Grand Prix i bezapelacyjnie wygrał swoją kategorię wiekową.


Zdecydowanie bardziej zacięta rywalizacja toczyła się wśród młodszych tenisistów. W kategorii wiekowej U-12 triumfatorką cyklu okazała się Matylda Pietrewicz.
W całym cyklu Grand Prix w Tenisie Ziemnym Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk udział wzięło dwadzieścia osób. W kategorii U-12 wystąpiło dziewięcioro a w U-16 jedenaścioro zawodników.
Klasyfikacja końcowa Grand Prix w Tenisie Ziemnym Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk:
KATEGORIA U-12:
1. Matylda Pietrewicz – 18 pkt.
2. Filip Rudziński – 16 pkt.
3. Fryderyk Prelewicz – 13 pkt.
KATEGORIA U-16:
1. Filip Olszewski – 30 pkt.
2. Robert Grochowski – 24 pkt.
3. Mateusz Tydman – 16 pkt.

W ostatnią sobotę zakończyliśmy zmagania Grand Prix 2015 w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk kobiet i mężczyzn.
W ostatnim turnieju udział wzięło sześć par męskich i pięć kobiecych. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się Katarzyna Popiel i Jolanta Żylińska, które w całym cyklu uplasowały się tuż za podium. Wśród panów tym razem najlepsi byli bracia Andrzej i Janusz Ignaciuk.
Była to już czternasta a jednocześnie ostatnia edycja rozgrywana w takiej formule. W przyszłym roku Grand Prix odbędzie się w innej, ciekawszej formie. W rozgrywkach, które toczyły się przez całe wakacje udział wzięły trzydzieści cztery zespoły męskie oraz osiem par kobiecych. Wśród duetów nie zabrakło gości z zagranicy. W sumie panowie rozegrali siedem a panie pięć turniejów z cyklu Grand Prix.
Wyniki końcowe Grand Prix w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk:

KOBIETY:
1. Urszula Pietraszewska/Katarzyna Stepko
2. Magdalena Gałaszewska/Anna Sucharzewska
3. Dorota Auron/Wioletta Rapczyńska

MĘŻCZYŹNI:
1. Mateusz Szwejkowski/Wojciech Zaborowski

2. Kamil Skrzypkowski/Maciej Mendak
3. Mateusz Aleksandrowicz/Mateusz Waszkiewicz

 

 

31 sierpnia 2015 10:46