Panie w szpilkach, Panowie z wąsem… czyli najbarwniejsza niedziele w regionie!


W minioną niedzielę miłośnicy biegania i aktywności fizycznej z całego regionu zebrali się w Suwałkach, by wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu – Suwałki Miss Run & Suwalski Bieg z Wąsem. To niezwykłe połączenie biegu i zabawy, które przyciągnęło zarówno zawodników, jak i licznie zgromadzoną publiczność.

Od wczesnych godzin atmosfera w okolicach suwalskiej „Areny” była niesamowicie energetyczna. Wszędzie można było zobaczyć uśmiechniętych ludzi, gotowych do wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie. Widowiskowe kreacje, wysokie szpilki, a także charakterystyczne, oryginalne wąsy, stanowiły nieodłączny element tego wydarzenia. Tegoroczną edycję zainaugurował Bieg Małej Damy i Małego Gentlemana. Najmłodsze grono biegaczy spróbowało swoich sił na dystansie 60 metrów. Oprócz pamiątkowych medali i przepysznych babeczek ufundowanych przez Piekarnię Oskroba, na adeptów sportu czekali kochający rodzice. Nowością w tym roku była konkurencja pod nazwą „Piłeczka Express”. Zasady były banalnie proste – mali uczestnicy mieli za zadanie pokonać w jak najkrótszym czasie dystans 60 metrów. Jednak mogło zabraknąć małego haczyka – mianowicie tytułowej piłeczki, która nie mogła spaść na ziemię z niesionej przez uczestnika łyżeczki!

Następnie, bezapelacyjnie najbardziej widowiskowa konkurencja. W Biegu w Szpilkach uczestniczki pobiegły w butach na wysokim, bo co najmniej 8 centymetrowym obcasie. Był to zarówno bieg piękności, ale i kolorowy rajd po zwycięstwo, podczas którego uczestniczki mogły cieszyć się każdym krokiem, słysząc donośny aplauz zgromadzonej publiczności. Wzorem ubiegłego roku, Panowie startowali „z jajem” – i to dosłownie, na łyżce stołowej! Wybór tego nietypowego sprzętu wywołał niekłamaną sensację wśród widzów i uczestników zawodów. Panowie, wyposażeni w łyżki, stanęli na starcie z uśmiechem na twarzy, gotowi do nietypowej rywalizacji!

Crème de la crème tegorocznej edycji był bieg główny na dystansie 3,5 km (Panie) oraz 5 km (Panowie). Podczas Suwałki Miss Run & Suwalski Bieg z Wąsem wynik nie był kwestią priorytetową. Tutaj liczyła się przede wszystkim zabawa, kreatywność i oryginalność. Uczestnicy ubrani w kolorowe stroje, a przede wszystkim charakterystyczne sztuczne lub prawdziwe wąsy, przemierzali trasę pełni energii i entuzjazmu. Nie mogło zabraknąć również kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali uczestników na trasie. Dopingowali okrzykami i brawami, dodając im dodatkowej energii do pokonania kolejnych metrów urokliwej trasy.

Po zakończeniu biegów uczestnicy mogli wziąć udział w licznych atrakcjach towarzyszących, takich jak: pokazy taneczne Studia Tańca Upgrade oraz losowanie upominków w ramach „Sportowego Quizu”. Do dyspozycji pozostawała również Fotobudka 360°. Atmosfera była naprawdę wyjątkowa, pełna radości i pozytywnej energii. Suwałki Miss Run & Suwalski Bieg z Wąsem udowodniły, że sport może być nie tylko formą rywalizacji, ale także doskonałą okazją do dobrej zabawy i integracji społecznej. To wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników, inspirując ich do aktywnego spędzania czasu oraz pokonywania własnych granic.

Dziękujemy uczestnikom, wolontariuszom, współorganizatorom, ambasadorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że druga niedziela marca na długo pozostanie w pamięci każdego z nas. Już niebawem na naszym Facebook’u ukaże się obszerna relacja zdjęciowa z zakończonego wydarzenia i ceremonii dekoracji. W związku z tym zapraszamy do aktywnego śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Fot. Miłosz Kozakiewicz

SUWAŁKI MISS RUN & SUWALSKI BIEG Z WĄSEM

Suwałki Miss Run (3,5 km)

 1. Joanna Konopko
 2. Emilia Kibitlewska
 3. Justyna Korotko

Suwalski Bieg z Wąsem (5 km)

 1. Marcin Getek
 2. Jakub Pigiel
 3. Jarosław Czopek

Kategorie wiekowe

 1. K/M 20 – Patrycja Miezianko / Tomasz Chilicki
 2. K/M 30 – Barbara Bożeń / Krystian Kalinowski
 3. K/M 40 Emilia Wołyniec / Tadeusz Walendykiewicz
 4. K/M 50 Bogumiła Grabowska / Daniel Bochenko
 5. M 60 Mirosław Grabowicz

Bieg w szpilkach (100 m)

 1. Anna Ruszewska
 2. Eliza Dębicka
 3. Iwona Ruszewska

Bieg z Jajem (100 m)

 1. Bartosz Bełdyga
 2. Karol Kolenkiewicz
 3. Dawid Sznurkowski
Miss Fashion
 1. Anna Putra Kamińska
 2. Kamila Dobrońska
 3. Hanna Nicewicz

Miss Foto

 1. Iwona Ruszewska
 2. Katarzyna Zagórska
 3. Monika Wandzioch

Miss Publiczności

 1. MAJSTER TEAM
 2. Ewelina Chmielewska
 3. Paulina Staśkiewicz

Mister Wąs

 1. Marcin Osiecki
 2. Lech Sadowski
 3. Wiesław Truchan

11 marca 2024 10:32