Piątek z ligą RESO. Zwycięska pogoń drużyny Opakowania Kartex


W miniony weekend w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach znów byliśmy świadkami wielu bramek i emocji. Tym razem tylko dwa spotkania były jednostronne i umiejętnościami strzeleckimi popisały się drużyny Techniki Grzewczej „ZUH” w meczu z Portą Active Team oraz 14. Pułk Przeciwpancerny DECCO Suwałki w starciu z SALOSEM Suwałki. Warto podkreślić, iż w inauguracyjnym spotkaniu pierwszym „czteropakiem” w tym sezonie popisał się Michał Gieniul, a aż 7 bramek aplikowali przeciwnikowi Wojskowi.

Natomiast drugi mecz ten kolejki, w którym Skupski Team Sejny podejmował Euromaster Gniedziejko obfitował w tak wiele emocjonujących sytuacji, że można by było obdzielić nimi całą kolejkę. Nie dość, że wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie to niestety panujące napięcie i trzy czerwone kartki pokazały jak zaciekłe było to spotkanie. Pojedynek młodych zawodników z Sejn i Suwałk na pewno rozgrzał dosłownie do czerwoności piłkarzy oraz zgromadzonych kibiców w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla Euromasteru.

Drugim awizowanym szlagierem tej kolejki było starcie doświadczonych i obytych w rozgrywkach RESO Suwałki Football League drużyn, w którym Szkarnulis Team Sejny zmierzył się z Gminą Suwałki. Mimo, iż w pierwszej połowie nie było bramek to na pewno kibice nie mogli narzekać na nudę. Jednym z wyróżniających się zawodników w tej część spotkania był bramkarz drużyny z Sejn Przemysław Siergiej, który obronił, wydawałoby się wiele 100% sytuacji. Na przebieg drugiej połowy duży wpływ miała bramka Szymona Kunickiego. Po stracie gola Gmina Suwałki odkryła się i postawiła wszystko na jedną kartę. Zapomniała jednak o kontratakach Szkarnulis Team i tę sytuację chcieli wykorzystać Maciej Szydłowski i Adam Miszkiel. Pomimo tego zawodnicy z Sejn prawdopodobnie do tej pory zastanawiają się jak to się stało, że ani razu piłka w pewnych sytuacjach nie wpadła do bramki. Zgodnie ze starym porzekadłem, że niewykorzystane sytuację się mszczą, 18 sekund przed koniec spotkania do euforii zawodników w żółtych koszulkach doprowadził debiutant w tegorocznych rozgrywkach i najmłodszy zawodnik Gminy Suwałki – Kacper Babkowski, który wziął odpowiedzialność na siebie i „huknął” z około 20 metra ustalając wynik spotkania na 1:1.

Jednak to nie był koniec emocji w piątkowy wieczór, w kolejnym meczu Verta Suwałki pokonała Alex Szklarz 2:1. W ostatnim spotkaniu piątkowej kolejki byliśmy świadkami pościgu za wynikiem oraz walki do ostatniego gwizdka sędziego. Znakomity początek zaliczyła Gmina Puńsk, w którym Marcin Bujnowski strzelił dwa gole i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Drużyna Opakowań Kartex Suwałki, nie zamierzała jednak oddać meczu bez walki i po dwóch nieudanych strzałach, w trzeciej próbie Radosław Pachała pokonał bramkarza Gminy Puńsk. Zmotywowało to zawodników w białych trykotach do bardziej efektywnej gry i w końcówce spotkania Marcin Krupiński strzelił dwie bramki, a mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla drużyny z Suwałk.

W najbliższy piątek od godz. 18:30 odbędzie się IV kolejka RESO Suwałki Football League. Będą to ostatnie tegoroczne rozgrywki, następna kolejka amatorskiej ligi piłki nożnej odbędzie się po przerwie świąteczno-noworocznej – 7 stycznia 2022 roku.

Wyniki III kolejki RSFL:

Technika Grzewcza ZUH – PORTA Active Team 6:0
Bramki: Michał Gieniul x4, Bartosz Gużewski x2, Damian Ostaszewski

Skupski Team Sejny – Euromaster Gniedziejko 2:3
Bramki: Kacper Namiotko, Jakub Grablun – Tomasz Rytelewski x2, Kacper Namiotko (sam.),

14. Pułk PP Decco Suwałki – SALOS Suwałki 7:2
Bramki: Paweł Stasiński x3, Jacek Gagacki x2, Tomasz Jarząbski, Mateusz Przemielewski – Igor Bobrowski, Paweł Bogdan

Szkarnulis Team Sejny – Gmina Suwałki 1:1
Bramki: Szymon Kunicki – Kacper Babkowski

ALEX Szklarz – Verta Suwałki 1:2
Bramki: Kamil Iwanowski – Marcin Nowak, Patryk Bogdanowicz

Gmina Puńsk – Opakowania Kartex Suwałki 2:3
Bramki: Marcin Bujnowski x2 – Radosław Pachała, Marcin Krupiński x 2

14 grudnia 2021 10:01