Piątki z ligą RESO: premierowe zwycięstwo Budrolu Transport!


Grad bramek w meczu Euromasteru i Verty, powrót Opakowań Kartex na pozycję wicelidera, widowiskowe zwycięstwo „Techników”, Derby Gmin na remis i pierwsze zwycięstwo Budrolu Transport w sezonie. Kto spędził piątkowy wieczór z Suwalską Ligą Mistrzów nie mógł narzekać na brak wrażeń.

Bez Gulbierza, ale z kolejną wygraną

Czterobramkowe widowisko rozpoczęło ósmą kolejkę RESO Suwałki Football League. Mecz Skupski Team Sejny – Wigry Suwałki nie zdążył się jeszcze dobrze rozpocząć, kiedy to Marcin Fiedorowicz swoim celnym trafieniem otworzył wynik. Nie musieliśmy czekać długo na odpowiedź – Jakub Radziun w 5 minucie jasno dał do zrozumienia rywalom, że ekipa z Sejn zamierza wykorzystać braki w składzie wyjściowym faworytów. W spotkaniu z powodu odniesionej kontuzji nie wystąpił Radosław Gulbierz, który wciąż piastuje pozycję lidera klasyfikacji Top Strzelców. I choć sejneńszczanie postanowili nie oddać meczu bez walki, druga odsłona rywalizacji należała do biało-niebieskich. Łukasz Trąbka i Marcin Fiedorowicz w ciągu trzech minut zapewnili suwalskim Wigrom kolejne punkty w tabeli ligowej, a co za tym idzie miano samodzielnego lidera rozgrywek.

Dublet Żukowskiego dał Porcie 3 punkty

Michał Żukowski, najlepszy zawodnik VI kolejki był kluczową postacią w wygranym przez Portę Active Team meczu przeciwko FC Hornets. Wydawać by się mogło, iż pierwsza połowa nie przechyli szali zwycięstwa na korzyść którejkolwiek ze stron. Pierwszy gol autorstwa Michała padł dopiero w 12 minucie – tuż przed gwizdkiem sędziego zapraszającym zawodników na przerwę.

Walka o wyrównanie trwała w najlepsze, aż Krzysztof Konobrocki w końcu dopiął swego. W 15 minucie spotkania przywrócił wiarę kolegom w odwrócenie losów spotkania. Rywalizacja o objęcie prowadzenia toczyła się do samego końca. 6 minut potrzebował Michał Żukowski, aby ostatecznie zamknąć wynik spotkania. Kolejny raz ekipa „Szerszeni” musiała opuścić boisko bez punktów.

Uczta strzelecka

Z kolei trzecie spotkanie przyniosło prawdziwy grad goli. Emocjonująco zapowiadające się spotkanie Euromaster Gniedziejko – Verta Suwałki takim też okazało się w rzeczywistości. W bardzo dobrym świetle zaprezentowało się „strzeleckie trio” Bartosz Żybura, Tomasz Rytelewski & Marcin Liszewski, którzy ujawnili suwalskiej publiczności całkiem niezłą próbkę swoich umiejętności. Zanim jednak, jako pierwszy celne trafienie zaliczył Bartosz Lipnicki. W drużynie Verty bramkę kontaktową na minutę przed końcem zanotował Patryk Bogdanowicz.

HIT KOLEJKI!

Być może kolejne spotkanie nie obfitowało w tak pokaźną ilość bramek jak poprzednie – ale w żadnym wypadku nie można określić go mianem nudnego. W hicie ósmej odsłony rozgrywek Szkarnulis Team Sejny podejmował Opakowania Kartex. Do końca pierwszej połowy nic nie zwiastowało na jednostronny pojedynek. Swoim trzecim trafieniem w lidze Bartosz Pachała otworzył wynik spotkania, stawiając pierwszy krok w kierunku triumfu sejneńszczan. Zawodnicy aktualnego Mistrza Ligi nie zamierzali poddać się tak łatwo. Męska rozmowa w trakcie przerwy przyniosła zamierzone efekty. Wojciech Mickiewicz i Marcin Krupiński potrzebowali 3 minut, aby dać do zrozumienia rywalom, że bez trzech punktów dziś nie zejdą z boiska. Końcowy wynik pozwolił powrócić im na miejsce wicelidera i kontynuować pogoń za Wigrami.

Technicy rozpracowali Wojskowych

Efektywna, wręcz miła dla oka gra zawodników Techniki Grzewczej „ZUH” zapewniła im kolejne punkty w lidze – i to z jakim przeciwnikiem! Technicy doskonale rozpoczęli spotkanie od bramki Kacpra Galickiego już w 8 minucie. Zaledwie 4 minuty później wynik podwyższył Filip Szyłak, dając drużynie bezpieczne prowadzenie i możliwość kontrolowania gry. Sygnał do kontrataku ekipie 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki dał Paweł Stasiński, jednocześnie przywracając wiarę kolegom i motywując do jeszcze bardziej ofensywnej gry. Pomimo podjęcia próby, ambitne plany Wojskowych świetnym strzałem przekreślił Marek Stankiewicz, pieczętując tym samym czwarte zwycięstwo Techniki Grzewczej „ZUH” w sezonie.

Derby Gminy na remis

Kibicom zgromadzonym w hali sportowej OSiR z całą pewnością w pamięć zapadła potyczka piątkowego wieczoru, w której doszło do Derbów Gmin. Można by posunąć się do określenia tego pojedynku mianem wielopokoleniowego, gdyż reprezentanci Gminy Szypliszki są w głównej mierze przedstawicielami młodego pokolenia. Młodego, nie znaczy słabszego, bowiem wynik spotkania w 17 minucie otworzył Igor Bobrowski. Z minuty na minutę atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca, a punktem kulminacyjnym spotkania była kontrowersyjna interwencja Szymona Mazurkiewicza, która z jednej strony uratowała Gminę Szypliszki przez prawdopodobną utratą bramki, z drugiej strony spotkała się z karą w postaci żółtej kartki. Bojowe nastroje towarzyszące ekipie żółto-zielonych pomogły im trafić podwójnie – i to w błyskawicznym tempie! Na bramki Tomasza Babkowskiego i Tomasza Wasiulewskiego równie szybko zareagował Paweł Bogdan, kolejny raz potwierdzając, że jest ważną postacią w składzie Gminy Szypliszki. Ostateczny podział punktów nie odzwierciedlał tego wszystkiego, co zobaczyliśmy na parkiecie w ciągu 24 minut gry.

Każda seria ma swój koniec

Każda seria – nawet ta najgorsza – w końcu ma swój koniec. Na zakończenie VIII kolejki RESO Suwałki Football League ekipa Budrolu Transport dokonała czegoś, czego nie spodziewała się zdecydowana większość pasjonatów cotygodniowej Ligi Typera. W 6 minucie spotkania Hubert Kalisz strzelił swoją premierową bramkę w Suwalskiej Lidze Mistrzów, a zarazem było to ostatnie trafienie, które tego wieczoru zobaczyli zgromadzeni kibice. Tym samym Hubert i spółka dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty w tabeli, a kolejna szansa pojawi się już niebawem – dokładnie 27 stycznia w hali sportowo-widowiskowej „Suwałki Arena”.

24 stycznia 2023 16:49