Pierwsza kolejka RESO Suwałki Football League


DSC_5366

Wielkie emocje towarzyszyły rozpoczęciu RESO Suwałki Football League.

Pierwszym liderem została drużyna AUTOLAND, która chyba dość niespodziewanie rozgromiła BIO-PROFIL SPA 5:0. Na otwarcie RSFL ALP MATRIX, naszpikowany piłkarzami na co dzień grającymi w Sparcie Augustów nadspodziewanie łatwo pokonał UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING 5:1. UKS, który bardzo dobrze radził sobie w II edycji rozgrywanej na Orliku rozpoczął od falstartu. Dwie bramki dla ALP MATRIX zdobył Karol Terlecki, a wielkie strzelanie rozpoczął Łukasz Lewkiewicz.

W drugim meczu na parkiet wybiegły drużyny AZSu PWSZ Suwałki oraz Salagu. Po zaciętej walce zwyciężyli ci drudzy, a jedyną bramkę spotkania zdobył Paweł Stasiński.

W trzecim meczu padł jedyny w pierwszej kolejce remis. Punktami podzieliły się EURO OKNO i PEC, chociaż ci pierwsi prowadzili już 2:0 i wydawało się, że kontrolowali grę. PEC konsekwentnie dążący do celu w końcówce wyrównał i nie pozwolił przeciwnikom na odebranie sobie punktu.

Po tym spotkaniu kibice, którzy bardzo licznie przybyli do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach obejrzeli niezwykle zacięte spotkanie pomiędzy AUTO WIGRY i EUROMASTER. Zwyciężyli pierwsi 4:2 a dorobkiem bramkowym podzielili się Andrzej Olsztyn i Krzysztof Konobrocki.

W kolejnych spotkaniach obejrzeliśmy zwycięstwo COOMERCE i wspomnianego wcześniej AUTOLANDU. Na zakończenie I kolejki kibice ostrzyli sobie zęby szczególnie. AR-TIR, który bardzo dobrze radził sobie na ORLIKU zagrał z RODZICAMI AP WIGRY SUWAŁKI. Błysk Przemysława Makarewicza oraz bardzo konsekwentna gra w obronie spowodowały, że „Rodzice” dość łatwo pokonali AR-TIR 4:1. I chociaż gospodarze tego spotkania rozegrali całkiem dobry mecz, to bili głową w mur.

Po pierwszej kolejce czterech zawodników ma na swoim koncie po dwa trafienia. Zobaczyliśmy również wiele świetnych interwencji bramkarzy a także …. zmarnowanych sytuacji. Po I kolejce wiemy jedno. Emocji na pewno nie zabraknie. Stawka wydaje się być niezwykle wyrównana, a to może spowodować, że do ostatniej kolejki nie będziemy wiedzieli, kto wygra RESO Suwałki Football League. Ale dla kibiców to chyba lepiej. Bo im więcej niewiadomych, tym większe emocje w każdym kolejnym spotkaniu.

A już za tydzień II kolejka RESO Football League, w której na pewno nie zabraknie wielkich emocji.

 

Wyniki I kolejki RESO Suwałki Football League:

L.P. DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI ZDOBYTE BRAMKI STRACONE

 1. AUTOLAND 3 5 0
 2. ALP MATRIX 3 5 1
 3. RODZICE AP WIGRY SUWAŁKI 3 4 1
 4. AUTO WIGRY 3 4 2
 5. COMMERCE3 1 0
 6. SALAG 3 1 0
 7. EURO OKNO 1 2 2
 8. PEC SP. Z O.O. 1 2 2
 9. AGRODEALER 0 0 1
 10. AZS PWSZ SUWAŁKI 0 0 1
 11. EUROMASTER 0 2 4
 12. AR-TIR 0 1 4
 13. UKS RUTKA-TARTAK SUWALKING 0 1 5
 14. BIO-PROFIL SPA 0 0 5

7 grudnia 2015 11:50