Pierwsze zawody na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym


DSC_4375

W dniu 13 października 2015 r.  władze miasta oraz zaproszeni goście dokonali  uroczystego  otwarcia zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego mieszczącego się przy ulicy Wojska Polskiego 17 w Suwałkach.

Uroczystość otwarcia uświetniło przekazanie przez właściciela firmy Walmar – Drażba pana Waleriana Drażbę czeku Marii Magdalenie Andrejczyk, zawodniczce  LUKS Hańcza i  Mistrzyni Polski LZS, o wartości 4 tys. zł na zakup oszczepu.

W programie otwarcia oprócz części oficjalnej  zostały przeprowadzone „Jesienne Mistrzostwa Suwałk w LA Szkół Podstawowych i Gimnazjów”.

W ramach przeprowadzonych zawodów  odbyły się:  bieg na dystansie 100 metrów, bieg na dystansie 400 metrów, bieg sztafetowy na dystansie 4×100 metrów, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą i rzut oszczepem.

Klasyfikacja końcowa szkół:

Szkoły Podstawowe

I miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach – 112 punktów

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 z  Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach –  105 punktów

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz  w Suwałkach – 77 punktów

Gimnazja

I miejsce –  Gimnazjum nr 5  im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach – 100 punktów

II miejsce – Gimnazjum nr 7  z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach –  91 punktów

III miejsce – Gimnazjum nr 3  w Suwałkach – 71 punktów

„Jesienne Mistrzostwa Suwałk w LA Szkół Podstawowych i Gimnazjów” to pierwsze  wydarzenie sportowe  z cyklu zawodów rangi lokalnej. Natomiast w lipcu przyszłego roku stadion przy ulicy Wojska Polskiego przejdzie ważny test podczas 70-tych  Mistrzostw Polski Juniorów w LA.

 

 

 

14 października 2015 11:04