Pierwszy turniej deblowy


W sobotę 05.08.2017 r. odbył się pierwszy turniej deblowy z cyklu: ,,Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk’’. Wystartowało 5 par (Suwałki – 1, Białystok – 3, Sejny – 1), 4-ry zapisane pary zrezygnowały z turnieju – w większości z powodu kontuzji. W związku z czym sędzina zmieniła system rozgrywek na ,,każdy z każdym’’ do 9-ciu wygranych gemów.

Bez szwanku z tych pojedynków wyszła para z Białegostoku, Artur Krasowski i Tomasz Sokół. Nie przegrali oni żadnego pojedynku. Drugie miejsce zajęła suwalska para: Adam Cąkała i Karol Szymański, którzy przegrali ze zwycięzcami.

O losach trzeciego miejsca zadecydował stosunek gemów wygranych do przegranych, ponieważ  trzy pary miały po trzy przegrane i jeden wygrany mecz. Bezpośrednie pojedynki tych par też nie dały  odpowiedzi. Ostatecznie trzecie miejsce zajęła białostocka para: Mariusz Baruch i Paweł Czepiel. Poza podium uplasował się duet z Sejn : Paweł Czernialis i Bogdan Frydrych, a piąte miejsce zajęła para z Białegostoku: Jacek Ferbiszewski i Andrzej Sienkiewicz.

Najbardziej emocjonującym meczem było spotkanie M. Baruch / P. Czepiel vs A. Krasowski / T. Sokół, którzy o włos wygrali w tie-breaku przy stanie 9:9.

Drugi i ostatni turniej deblowy odbędzie się 19.08.2017 r., a 26.08.2017 r. zostanie rozegrany turniej deblowy z losowaniem par, na którym zostaną podsumowane turnieje z cyklu Grand Prix i wręczone nagrody.

A już w najbliższy weekend na kortach miejskich przy ulicy Wojska Polskiego 17 w Suwałkach  odbędzie się najbardziej prestiżowy turniej amatorski w północno-wschodniej Polsce RECMAN CUP. Pula nagród wynosi 10.000 zł. Zapraszamy zawodników do zapisów, a kibiców na trybuny.

8 sierpnia 2017 10:23