Pierwszy turniej singlowy z cyklu Grand Prix


22 lipca w Suwałkach na kortach miejskich przy ul. Wojska Polskiego 17 (stadion LA) odbył się pierwszy turniej singlowy z serii ,,Grand Prix w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk”.

Udział wzięło 15-ścioro zawodników m.in. z Białegostoku, Ełku, Olecka oraz z Suwałk. W turnieju rywalizowała jedna kobieta – przedstawicielka miasta gospodarzy.

Szans rywalom nie dał Szymon Wrzyszcz z Olecka, który zajął pierwsze miejsce w turnieju. Zaskoczeniem była przegrana suwalskiego faworyta, wielokrotnego zwycięzcy suwalskich turniejów, Adama Cąkały, który przegrał już w pierwszej rundzie z suwalczaninem Karolem Szymańskim w trzysetowym pojedynku. Ostatecznie zajął 3 miejsce ex aequo z Białostoczaninem Pawłem Czepielem.

Kolejną sensacją było zwycięstwo 17-stoletniego ełczanina Krzysztofa Jaskuły nad utytułowanym byłym zawodnikiem PZT (polskiego związku tenisowego) Łukaszem Nartowiczem. Maria Kuczyńska-Szulcbacher godnie reprezentowała płeć piękną pokazując atrakcyjny, klasyczny tenis. Ostatecznie po dwóch przegranych meczach uplasowała się na 13 pozycji.

Każdy zawodnik miał zapewnione zagranie minimum dwóch meczów, ponieważ po odpadnięciu z turnieju głównego, równolegle rozgrywane były zawody pocieszenia (możliwość zajęcia maksymalnie 3-go miejsca w turnieju głównym).

29 lipca odbędzie się ostatni turniej singlowy z cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Następnie zawodnicy przystąpią do rywalizacji deblowej.

Swój debiut sędziowski ma za sobą Aleksandra Krukowska, została ona pierwszą kobietą, która jako sędzia główny prowadziła zawody tenisowe w historii naszego miasta. Należy nadmienić, że w 2009 r. była 35-tą zawodniczką do lat 16-stu w rankingu zawodniczym stworzonym przez PZT, obecnie jest instruktorką tenisa oraz aktywną zawodniczką.

Rezultaty:
I – Szymon Wrzyszcz (Olecko) – 20 pkt
II – Tomasz Sokół (Białystok) – 15 pkt
III – Adam Cąkała (Suwałki), Paweł Czepiel (Białystok) – 12 pkt
V – Andrzej Sienkiewicz (Białystok), Wojciech Lisek (Białystok) – 7 pkt
VII – Karol Szymański (Suwałki), Krzysztof Jaskuła (Ełk ) – 5 pkt
IX – Adam Świrydowicz (Ełk), Mariusz Baruch (Białystok), Konrad Nartowicz (Suwałki), Łukasz Nartowicz (Suwałki) – 3 pkt
XIII – Maria Małgorzata Kuczyńska-Szulcbacher (Suwałki), Robert Rydzewski (Ełk), Mariusz Jaskuła (Ełk) -1 pkt

24 lipca 2017 12:38