Pierwszy weekend grudnia pełen sportowych emocji.


Sportowe miasto, tak w wielkim skrócie można określić Suwałki, bowiem pierwsze trzy dni grudnia obfitowały w naszym mieście głównie w wydarzenia sportowe.

Sportowy weekend rozpoczął się w piątek w suwalskim Aquaparku gdzie odbywały się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu. To już kolejny rok kiedy na początku grudnia do Suwałk przyjeżdżają  najlepsi młodzi pływacy z woj. podlaskiego, aby rywalizować o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.

Podczas dwudniowych zawodów, które zakończyły się w sobotę popołudniu, rywalizowało pond 300 zawodników z 12 klubów. Silną, liczącą 87 zawodników reprezentację wystawił MUKS „Olimpijczyk” Suwałki, który był głównym organizatorem zawodów. Młodzi „Olimpijczycy” zdobyli aż 81 medali z czego 27 złotych, 29 srebrnych i 25 brązowych.
Bardzo dobry występ suwalskich pływaków miał również  znaczenie w klasyfikacji drużynowej, w której MUKS „Olimpijczyk” ustąpił miejsca jedynie Juvenii Białystok.

Współorganizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Fotorelacja: KLIKNIJ TUTAJ

Także w piątek o 18:30 w hali przy ul. Wojska Polskiego 2 rozpoczęła się II kolejka RESO Suwałki Football League.

Po dwutygodniowej przerwie do rywalizacji w amatorskiej lidze halowej piłki nożnej, której organizatorem jest suwalski OSiR, powróciło 12 zespołów. Kibice zgromadzeni w hali obejrzeli 24 bramki, a piątkowe rozstrzygnięcia miały wpływ na zamianę lidera tabeli. RODZICE I TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI po imponującym początku i zwycięstwie w I kolejce nad AGRODEALEREM 5:0, w drugim spotkaniu tylko zremisowali ze SZKARNULIS TEAM 1:1.  Wykorzystał to AUTO LAND & ALP, który pokonał drużynę AGRODEALER aż 6:0 i tym samym objął prowadzenie w ligowej tabeli.

Wyniki II kolejki RSFL:

  • 14 DYWIZJON – AZS PWSZ 6:0
  • FORTE – COMMERCE 1:3
  • AUTO WIGRY – ALBATROS 1:0
  • RODZICE AP WIGRY – SZKARNULIS TEAM 1:1
  • Auo Land & ALP pewnie wygrywa z AGRODEALER 6:0
  • VIZO RUTKA – TARTAK vs. PEC. 5:0

Szczegółowa relacja i zdjęcia z piątkowej kolejki znajdują się na www.footballsuwalki.pl.

Z kolei sobota  i niedziela to wielkie piłkarskie święto małych piłkarzy. Już po raz siódmy,
a trzeci w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. W turnieju, w którym wynik sportowy jest sprawą drugorzędną, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, udział wzięło ponad 200 zawodników z 16 klubów z Polski, Litwy i Łotwy, między innymi Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Gwardii Warszawa, Gedania Gdańsk, Akademii 2012 Suwałki, FK Dinamo Ryga, AFA Olaine.

Jak co roku turniej honorowym patronatem objęli: Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezydent Miasta Suwałk

Warto wspomnieć, iż w tegorocznej edycji organizatorzy turnieju, którym jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Sportu i Rekreacji Akademia 2012, postanowili włączyć się w akcję zbiórki środków na leczenie małego Aleksandra, w tym na specjalistyczną operację, która zostanie przeprowadzona w jednej z niemieckich klinik oraz dalszą rehabilitację chłopca.
W tym celu została zorganizowana m.in. licytacja piłki z podpisem Cristiano Ronaldo,
a strzelone w turnieju bramki zostały zamienione na „złotówki” (ponad 3000 zł) i przekazane rodzicom chłopca.

Współorganizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Fotorelacja z turnieju (KLIKNIJ TUTAJ):

 

4 grudnia 2017 15:23