Pięściarze na medal. Podsumowanie sezonu sekcji bokserskiej


Suwalscy pięściarze sezon 2021 bez wątpliwości mogą uznać za udany. Nasi zawodnicy systematycznie uczestniczyli w imprezach rangi Mistrzostw Polski. Nie zabrakło rywalizacji w ramach turniejów międzynarodowych, które to okazały się doskonałym bodźcem treningowym. Sekcję bokserską OSiR reprezentowało niemal 50 zawodników, wśród nich mistrzowie i wicemistrzowie województwa podlaskiego i medaliści Mistrzostw Polski.

Kapitalną formę suwalczanie zaprezentowali podczas marcowych Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbyły się w  Sokółce. Zawodnicy sekcji bokserskiej zdeklasowali konkurencję, wynikiem czego jest 6 złotych medali, które wywalczyli Zuzanna Krysińska, Samanta Kamińska, Julia Łapińska, Zbysław Waraksa, Mateusz Rzodkiewicz i Paweł Naruszewicz oraz dwa srebrne w dorobku Przemysława Waraksy i Natalii Makuchy.

Mistrzostwa Polski Juniorek w Bolszewie również przyniosły nam powody do satysfakcji. W czerwcowych zmaganiach z dobrej strony dały się poznać Samanta Kamińska i Natalia Makucha, które zaszły aż do ćwierćfinałów imprezy i ostatecznie zakończyły rywalizację na 5 pozycji. Do podium zabrakło naprawdę niewiele!

Sierpień upłynął pod znakiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Areną zmagań była Spała, a na trwających wówczas Mistrzostwach Polski Kadetek Zuzanna Krysińska zdobyła pierwszy tegoroczny medal Mistrzostw Polski. Warto wspomnieć, że nasza brązowa medalistka rywalizowała ze starszymi od siebie koleżankami, a uległa na punkty jedynie doświadczonej zawodniczce z Warszawy.

Przyszła pora na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbywały się w dniach 20-26 września w Jedwabnie i były polem do popisu Michała Mazurczyka. W debiutanckiej walce skrzyżował rękawice z blisko 2-metrowym przeciwnikiem reprezentującym klub z Radomska. Zawodnicy stoczyli jedną z lepszych walk turnieju, a Michał bardzo dobrze rokuje na przyszłoroczny sezon.

Do szczególnego wydarzenia, które na stałe zapisało się w historii klubu doszło w czasie Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wałczu. 15 października Maciej Suchwałko, po dwóch bardzo trudnych pojedynkach w wadze ciężkiej wywalczył pierwszy w dziejach sekcji brązowy medal do lat 23 w kategorii mężczyzn. Dwa bardzo dobre pojedynki w niepodważalnie najsilniej obsadzonej kategorii wagowej stoczył Paweł Naruszewicz, którego forma sportowa zwiastuje wyniki medalowe w przyszłym roku. Zadowalającym wynikiem rywalizację zakończyła Julia Łapińska, zajmując 5 miejsce. Nie ulega kwestii, że doświadczenie zdobyte w ringu zaowocuje wynikami w 2022 roku.

W sportowym kalendarzu nie zabrakło miejsca na udział w turniejach międzynarodowych, a także galach boksu w Sokółce, Toruniu, czy Białymstoku, gdzie sekcję bokserską OSiR Suwałki dumnie reprezentowali młodsi i starsi suwalscy pięściarze. Starcia z zawodnikami z Łotwy, Niemiec, Litwy czy Serbii były ciekawym doświadczeniem, które odciśnie swoje piętno podczas przyszłorocznych mistrzostw kraju.

Życie boksera to nie tylko ciągłe wyjazdy na zawody. W kończącym się już roku zawodnicy sekcji wzięli udział w integracyjnym, 8-dniowym obozie sportowym. Nad jeziorem rajgrodzkim ponad 70 pięściarzy z całego województwa w przedziale wiekowym od 9 do 18 lat przygotowywało się do drugiej połowy sezonu pod okiem doświadczonych trenerów. Przeprowadzone sesje treningowe choć w pewnym stopniu pokazały najmłodszym, jak wygląda standardowy dzień z życia profesjonalnego sportowca.

Sekcja bokserska OSiR Suwałki w rywalizacji sportu dzieci i młodzieży zgromadziła 54 punkty. Jesteśmy dumni, że klub uplasował się na 20. pozycji w kraju (na 178) i drugim miejscu w województwie podlaskim!

29 grudnia 2021 11:55