Pięściarze na medal – rok 2022 w wykonaniu sekcji bokserskiej OSiR!


Suwalscy pięściarze sezon 2022 bez wątpienia mogą uznać za udany. Nasi zawodnicy systematycznie uczestniczyli w imprezach rangi Mistrzostw Polski. Nie zabrakło rywalizacji w ramach turniejów międzynarodowych, które to okazały się doskonałym bodźcem treningowym. Sekcję bokserską OSiR reprezentowało niemal 50 zawodników – wśród nich mistrzowie i wicemistrzowie województwa podlaskiego i medaliści Mistrzostw Polski.

Kapitalna forma suwalskich pięściarzy zaprocentowała wysokim 2. miejscem w klasyfikacji klubów bokserskich w województwie podlaskim, a także 3. miejscem w punktacji Ministerstwa Sportu, biorąc pod uwagę dyscypliny sportowe uprawiane w mieście Suwałki. W ogólnym zestawieniu wyprzedzają nas jedynie siatkarze SUKSS Suwałki oraz badmintoniści Drużynowego Mistrza Polski, SKB Litpol-Malow Suwałki.

Sekcja bokserska OSiR Suwałki w minionym 2022 roku zdobyła łącznie 4 medale Mistrzostw Polski: po 2 w kategorii kobiet i mężczyzn. W sportowym kalendarzu nie zabrakło występów na wielkim ekranie. 13-letni Franciszek Hołub, jeden z najmłodszych podopiecznych trenera Pawła Pasiaka wystąpił na antenie TVP Sport w transmisji na żywo Suzuki Boxing Night 14. Walkę z Krystianem Potapczykiem, synem uznanego trenera Tomasza Potapczyka stoczył tuż przed meczem reprezentacji Polski Seniorów przeciwko pięściarzom z Ukrainy.

Świetnie wspominamy również Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, podczas których suwalczanie wywalczyli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Co więcej, Paweł Naruszewicz i Mateusz Rzodkiewicz wystartowali w meczu Polska – Litwa, gdzie z orzełkiem na piersi dumnie reprezentowali nie tylko sekcję, ale i kraj. Jesteśmy pewni, że pozyskane doświadczenie odciśnie swoje piętno podczas przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Życie boksera to nie tylko ciągłe wyjazdy na zawody. Wzięliśmy udział w międzynarodowych konsultacjach szkoleniowych, natomiast w okresie wakacyjnym w obozie sportowym. Przeprowadzone sesje treningowe choć w pewnym stopniu pokazały najmłodszym, jak wygląda standardowy dzień z życia profesjonalnego sportowca.

Dziękujemy naszym zawodnikom za wspólnie przepracowany rok, zaangażowanie, systematyczny udział w treningach i zawodach oraz za ubiegłoroczne zdobyte trofea. Dziękujemy również trenerowi Pawłowi Pasiakowi za poświęcony czas w trening przynoszący efekty oraz szkolenie przyszłych mistrzów!

5 stycznia 2023 12:32